Anksčiau šį mėnesį vyriausybė nusprendė, kad šiai naftos perdirbimo gamyklai – vienai didžiausių Europoje – bus laikinai taikoma valstybės priežiūra, kad būtų išvengta jos uždarymo ir būtų užtikrintas energijos tiekimas.
Gamyklai buvo iškilęs pavojus nutraukti gamybą dėl Europos Sąjungos (ES) embargo rusiškos naftos importui jūra, kuris įsigaliojo gruodžio 5 dieną.
Derybos „su įvairiomis nacionalinėmis ir tarptautinėmis bendrovėmis“ parodė, kokia yra „gamyklos vertė“, praėjusios savaitės pabaigoje pareiškė ministerija.
Anot jos, naftos perdirbimo gamyklai ISAB taikomos vadinamosios auksinės galios taisyklės, pagal kurias vyriausybei leidžiama nustatyti strategiškai svarbiomis šaliai laikomų prekių ir paslaugų pirkimo sąlygas ir reikalavimus.
ISAB pirkėjas, kas jis bebūtų, turės ne tik padidinti gamybą, bet ir įsipareigoti „garantuoti užimtumo lygius bei visapusišką aplinkosaugos taisyklių laikymąsi“, pažymėjo ministerija.
Britų verslo dienraščio „The Financial Times“ duomenimis, galimybe įsigyti ISAB, kurios vertė, apytikriais vertinimais, sudaro 1–1,5 mlrd. eurų, domisi JAV investicinis fondas „Crossbridge Energy Partners“.
Italų dienraštis „Repubblica“ penktadienį pranešė, kad gamykla taip pat domisi konsorciumas, kuriam vadovauja „Qatari Diar“ vadovas ir kontroliuojančiosios bendrovės GSSG įkūrėjas Ghanimas Bin Saadas al Saadas, suvienijęs jėgas su italų investuotojais.