„Valstybės departamentas išplėtė sankcijų spektrą nebaigtam ir Rusijos remiamam dujotiekiui, kuris laikomas įtampos tarp Vokietijos, Rusijos ir JAV šaltiniu“, – pažymi leidinys.
Pagal Valstybės departamento dokumentą, 2019 metais paskelbtos ribojančios priemonės „Nord Stream 2“ bus taikomos taip pat ir įmonėms, kurios teiks paslaugas ar finansavimą „atnaujinti ar įrengti įrangą“ laivuose, kurie galėtų dalyvauti projekte.
„Mes norime įsitikinti, kad visos šalys supranta, jog joms gali būti taikomos mūsų sankcijos“, – WSJ cituoja Valstybės sekretoriaus padėjėjo energetikos klausimais Francį Fannoną.
Tuo tarpu agentūra „Dow Jones“ skelbia, jog JAV Valstybės departamentas ragina Rusiją, pagrindinę „Nord Stream 2“ dalyvę, „nustoti naudoti savo energijos išteklius prievartos tikslais“.
Valstybės departamentas taip pat apkaltino Maskvą dujotiekių naudojimu „kuriant nacionalinę ir regioninę priklausomybę nuo Rusijos energijos išteklių tiekimo, siekiant panaudoti šią priklausomybę savo politinei, ekonominei ir karinei įtakai plėsti, Europos saugumui susilpninti bei pakenkti JAV nacionaliniam saugumui ir išorės politiniams interesams“.
Baltijos jūros dugnu tiesiamas „Nord Stream 2“, ties 94 proc. jo įgyvendinimo įstrigęs 10 mlrd. eurų vertės projektas, padvigubintų Vokietijai, Europos didžiausiai ekonomikai, pristatomų rusiškų dujų apimtis.
Šis projektas jau seniai atsidūrė Jungtinių Valstijų, kritikuojančių Europos šalis dėl jų priklausomybės nuo Rusijos tiekiamos energijos, taikiklyje.
2019-ųjų gruodžio 20-ąją JAV prezidentui Donaldui Trumpui paskelbus sankcijas „Nord Stream 2“, šio dujotiekio tiesimas Šveicarijos bendrovės „Swiss Allseas“ trimis specialiais laivais buvo nedelsiant nutrauktas.
Liepą abeji JAV Kongreso rūmai patvirtino gynybos biudžeto projektą, kuris apima sankcijų „Nord Stream 2“ išplėtimą – įmonėms, kurios yra įsitraukusios į jo užbaigimą. Visų pirma, projekte numatytos sankcijos už vamzdynų tiesimo laivų pardavimą, nuomą ar perdavimą, taip pat ir tarpininkavimą tokiuose sandoriuose, tokių laivų draudimą ir perdraudimą, jų techninį modernizavimą bei sąlygų tam sukūrimą.