Šešių mėnesių trukmės schemą, galiojusią iki kovo mėnesio, įgyvendino ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) vyriausybė, siekdama įvykdyti užsibrėžtus tikslus dėl nulinių anglies dioksido emisijų.
Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencija (COP26) turi įvykti lapkritį Glazgo mieste Škotijoje.
Nacionalinė audito tarnyba teigė, kad „skubus schemos parengimas ir įgyvendinimas gerokai sumažino naudą, kuri galėjo būti pasiekta, sukėlė nusivylimą namų savininkams ir statybininkams bei turėjo ribotą poveikį darbo vietų kūrimui ilgalaikėje perspektyvoje“.
NAO pažymėjo, kad šia schema taip pat buvo siekiama suteikti trumpalaikį ekonominį postūmį pandemijos paveiktai Didžiosios Britanijos ekonomikai.
Schema „Green Homes Grant Voucher Scheme“ leido pastatų savininkams pateikti paraiškas dėl iki 10 tūkst. svarų (11 700 eurų) išmokų, skirtų energijos vartojimo efektyvumo gerinimui ir anglies dioksido į aplinką išskyrimą mažinančioms priemonėms įrengimui.
Vyriausybė tikėjosi, kad projektas per šešis mėnesius leis palaikyti iki 82 500 darbo vietų, o iki 600 tūkst. namų ūkių išlaidos šildymui sumažės iki 600 svarų.
Visgi paaiškėjo, kad tik apie 47 500 pastatų bus renovuoti, o mokesčių mokėtojams tai kainavo apie 314 mln. svarų, pažymėjo NAO.
„Nors suprantame norą veikti nedelsiant, siekiant paskatinti ekonomiką, vyriausybė turėtų būti pasirengusi apriboti arba atidėti programos įgyvendinimą, jei įrodymai rodo, kad ji nėra gerai apgalvota“, – teigiama pranešime.