Benzino mažmeninių pardavėjų asociacijos (PRA) teigimu, beveik pusėje iš 8 tūkst. degalinių JK sekmadienį baigėsi benzinas, o vairuotojai desperatiškai skubėjo užimti vietas ilgose eilėse.
PRA pirmininkas Brianas Maddersonas kanalui BBC teigė, kad atsargos išseko dėl „paniško pirkimo – gryno ir paprasto paniško pirkimo“.
JK verslo sekretorius Kwasi Kwartengas ėmėsi neeilinių priemonių ir sustabdė naftos pramonės konkurencijos apsaugos įstatymų galiojimą, kad būtų užtikrinta, jog tiekėjai „gali dalytis svarbia informacija ir veiksmingiau dirbti išvien, kad būtų kuo mažiau sutrikimų“.
Tuo tarpu šalies žiniasklaida pranešė, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas svarsto galimybę pasitelkti karius pristatant degalus į degalines visoje šalyje.
Savaitgalį paklaustas transporto sekretorius transporto sekretorius Grantas Shappsas neatmetė tokios galimybės.
Sunkvežimių vairuotojų trūkumas Didžiojoje Britanijoje daro įtaką daugeliui sektorių, įskaitant maisto pramonę, nors Vokietijos prekybos centras „Aldi“ pirmadienį tvirtino spėjantis tiekti prekes į daugelį parduotuvių JK.
Tuo tarpu naftos milžinė „Shell“ pareiškė „besistengianti užtikrinti tiekimą klientams“.
Pranešime priduriama: „Nuo penktadienio mūsų tinkle pastebima didesnė nei įprasta paklausa, todėl kai kuriose vietose jaučiamas kai kurių (benzino) markių trūkumas. Stengiamės greitai užpildyti degalines, paprastai per 24 valandas.“
Padėtis šalyje primena niūrą aštuntojo dešimtmečio krizę, kai dėl energijos tiekimo problemų Didžiojoje Britanijoje darbo savaitė buvo sutrumpinta iki trijų dienų, o degalai pradėti normuoti.
Panaši padėtis buvo ir 2000 metų pabaigoje, kai žmonės, protestuojantys dėl aukštų degalų kainų, blokavo naftos perdirbimo gamyklas ir šalis praktiškai sustojo kelioms savaitėms.