Estijoje elektros tiekimo rinkos liberalizacija įvyko beveik prieš dešimtmetį, 2013 m. Latvijoje tiekimo rinka baigta liberalizuoti taip pat gerokai anksčiau, 2015 m.
Šiuo metu Latvijos vartotojai gali rinktis net iš 9 tiekėjų – „AJ Power“, „Alexela“, „Baltcom“, „Elenger“, „Elementary“, „TET“, „Win Baltic“, taip pat lietuviams pažįstamų „Enefit“ (Estijos valstybės valdomos elektros kompanijos „Eesti Energia“ prekės ženklas) ir „Elektrum“ (atitinkamai Latvijos pagrindinės energijos kompanijos „Latvenergo“ prekės ženklas).
Estijoje elektrą galima įsigyti iš šešių nepriklausomų tiekėjų. Be jau minėtų „Elektrum“ ir „Eesti Energia“ (bendrovė namų rinkoje naudoja šį prekės ženklą), savo paslaugas siūlo ir Latvijoje jau matyta „Alexela“, „220 energia“, „Eesti Gaas“ ir „VKG Elektrivõrgud“.
O kaip skiriasi elektros kainos visose Baltijos šalyse? Pigiausia elektra – Estijoje, o kainų skirtumus tarp valstybių lemia keletas priežasčių, tačiau pagrindinė yra didmeninė kaina „Nord Pool“ biržoje. Tai, kad Lietuva pati gamina mažai elektros, o didžiąją dalį importuoja, lemia, kad patys turime nedaug svertų daryti įtaką kainai.
Tad 15min pasidomėjo, kokių elektros kainų galėtų tikėtis naujas sutartis su elektros tiekėjais pasirašantys latviai ir estai ir kokių pokyčių jų rinkose atnešė elektros rinkos liberalizacija.