Parlamentaras VKEKK prašo pateikti informaciją apie „Lietuvos dujų“ gamtinių dujų perdavimo, skirstymo bei tiekimo veiklų finansinius rodiklius nuo 2004 iki 2013 metų. Tokį susidomėjimą sukėlė informacija apie minėtos bendrovės nuo 2004 m. iki dabar gautą 765 mln. litų pelną.
„Prisimenant, kad naujieji bendrovės akcininkai „Gazprom“ ir „E.ON Ruhrgas“ už 70 nuošimčių įmonės akcijų sumokėjo 216 mln. litų, tai yra neįtikėtinai didelė suma. Šiuo atveju vidutinė metinė investicijų grąža sudaro 27,5 nuošimčio. Įprasta grąža panašaus pobūdžio infrastruktūrinėse įmonėse siekia 5-7 nuošimčius“, – teigia D. Kreivys.
Seimo narys klausia, kokiais principais komisija atliko finansinę įmonės priežiūrą, ar ji buvo pakankama ir ar komisija pagristai gerokai padidino 2014 metų „Lietuvos dujų“ skirstymo tarifą, kuris yra sudedamoji dalis galutinės gamtinių dujų kainos gyventojams. Taigi parlamentarui kyla klausimas, kodėl „Lietuvos dujoms“ padėtis buvo pagerinta, o Lietuvos žmonėms – pabloginta?
„Nuo 2005 metų komisija, skelbdama konkrečias reguliuojamų veiklų dujų sektoriuje viršutines kainų ribas, nenurodo, kokia konkrečia reguliuojamo turto verte vadovaujasi priimdama savo sprendimus ir kokia nustatoma pelno marža, todėl kyla labai daug neaiškumų dėl kainų nustatymo nediskriminavimo, skaidrumo ir teisinio tikrumo“, – teigia D. Kreivys.