„Ne. Mes manome, kad šis projektas bus pabaigtas“, – žurnalistams sakė Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į klausimą, ar JAV sankcijos gali sustabdyti „Nord Stream 2“ projekto įgyvendinimą.
Jo žodžiais, JAV šios sankcijos – „idealus“ nesąžiningos konkurencijos pavyzdys, siekiant primesti Europai brangesnę produkciją (JAV suskystintas gamtines dujas – red.).
„Toks elgesys nepatinka nei Maskvai, nei Europos sostinėms – nei Berlynui, nei Paryžiui“, – sakė D.Peskovas.
„Tokie veiksmai yra tiesioginis tarptautinės teisės pažeidimas, yra idealus nesąžiningos konkurencijos ir dirbtinio dominavimo Europos rinkose vystymo pavyzdys, Europos vartotojams primetant brangesnę ir nekonkurencingą produkciją, šiuo atveju – brangesnes gamtines dujas“, – pridūrė Kremliaus atstovas.
Kaip jau buvo skelbta, Jungtinių Valstijų Senatas antradienį pritarė sankcijų įvedimui „Nord Stream 2“ projekto dalyviams. Prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo pasirašyti įstatymų leidėjų patvirtintą 2020 metų gynybos biudžetą, į kurį įtrauktos šios sankcijos.
Jos tiesiogiai smogtų „Nord Stream 2“ jūrinę dalį savo laivais tiesiančioms Šveicarijos „Allseas“ ir Italijos „Saipem“ bendrovėms, jų savininkams ir susijusiems asmenims. Be to, sankcijos gali gerokai „atsirūgti“ vamzdyno prijungimo prie Vokietijos dujotiekių tinklų projektus įgyvendinančioms solidžioms šios šalies kompanijoms.
Vienintelis šį projektą vystančios, Šveicarijoje registruotos bendrovės „Nord Stream 2 AG“ akcininkas yra Kremliaus kontroliuojamas dujų gigantas „Gazprom“. Jo partnerės šiame projekte – Vokietijos „Wintershall“ bei „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų „Dutch Shell“ – yra finansavimo dalininkės bei būsimos naudos gavėjos.
55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo vamzdynas „Nord Stream 2“ Baltijos jūroje klojamas greta beveik aštuonerius metus jau veikiančio, tokio pat pajėgumo dujotiekio „Nord Stream 1“.
Šio mėnesio pradžioje skelbta, jog jūroje nutiesta daugiau kaip 2,1 tūkst. kilometrų iš 2,46 tūkst. kilometrų būsimo „Nord Stream 2“ ilgio, jį skaičiuojant dviem jo gijomis atskirai.
9,5 mlrd. eurų savikainos dujotiekį „Nord Stream 2“ Rusija tikisi pabaigti tiesti artimiausiais mėnesiais, o vėliausiai – iki 2020-ųjų vidurio.