„Kol kas galutinių susitarimų pasiekti nepavyko. Buvo susitarta, kad dujų kompanijų vadovai ir atitinkami ministrai tęs bendravimą“, – pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, atsakydamas į „Interfax“ klausimą, ar V.Putinas ir V.Zelenskis sugebėjo susitarti, ir ar jie sutiko atsiimti abipusius ieškinius Stokholmo tarptautiniame arbitraže.
D.Peskovas pabrėžė: „Kol kas negalima sakyti, kad mums pavyko susitarti dėl tranzito sutarties pratęsimo ir pretenzijų Stokholmo arbitraže“.
Jo žodžiais, prezidentų dvišaliame susitikime buvo išdėstytas šalių požiūris dėl šių nesutarimų.
„Šalių pozicijos išdėstytos, gerai žinomos ir nuoseklios – kalbant apie Rusijos pusę“, – pridūrė V.Putino atstovas.
Tuo tarpu Ukrainos premjeras Oleksijus Hončarukas pareiškė, jog jo šalis neatmeta „dujų karo“ su Rusija galimybės bei yra pasirengusi ir tokiomis sąlygomis tęsti derybas dėl dujų tranzito po 2020-ųjų sausio 1-osios.
„Ukraina tęs derybas dėl dujų, galbūt sudėtingas, galbūt „dujų karo“ sąlygomis. Tačiau mes tam esame visiškai pasirengę: mūsų saugyklos pripildytos, mūsų logika sulaukė Europos Sąjungos pritarimo, ir Stokholmo arbitražo sprendimas, o „Nord Stream 2“ nebaigtas tiesti“, – paaiškino Ukrainos vyriausybės vadovas.
Visą Rusijos gamtinių dujų tranzitą dujotiekiais kontroliuojančio „Gazprom“ valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris antradienį pranešė, jog dvišalės derybos su Ukrainos „Naftogaz“ bus pratęstos veikiausiai dar šią savaitę.
„Gazprom“ ir „Naftogaz“ sutartis dėl dujų tranzito baigs galioti šių metų pabaigoje.
Ukraina gamtinių dujų tiesiogiai iš Rusijos neimportuoja nuo 2015-ųjų lapkričio, jų poreikį patenkinama vietine gavyba bei importu iš Europos.