„Pirkėjų tiesiog nėra. Todėl visi savo noru mažina [naftos gavybą]“, – pareiškė vienas iš šaltinių.
Agentūros duomenimis, gavyba telkinyje „Khafji“ bus sustabdyta nuo birželio 1 dienos. Atnaujinti ją šalys planuoja šių metų gruodį.
Naftos gavyba neutraliojoje zonoje, kurioje yra jūrinis telkinys „Khafji“ ir sausumoje esantis telkinys „Wafra“, balandį sudarė 260 tūkst. barelių per dieną ir šalys šį kiekį dalijo perpus, rašo „Platts“.
Kuveito dalis telkinyje „Wafra“ sudarė 60 tūkst. barelių per dieną, o telkinyje „Khafji“ – apie 70 tūkst. barelių per dieną.
Tai, agentūros skaičiavimais, reiškia, jog, sustabdžius gavybą telkinyje „Khafji“, iš rinkos bus pašalinta apie 140 tūkst. barelių per dieną.
„Platts“ šaltiniai taip pat mano, jog gavyba telkinyje „Wafra“ vargu ar bus sustabdyta.
Kuveito ir Saudo Arabijos pasienyje esanti neutralioji zona, kurios plotas sudaro daugiau nei 5,7 tūkst. kvadratinių kilometrų, buvo sukurta pagal Kuveito ir Saudo Arabijos susitarimą 1922 metais.
Neutraliojoje zonoje išgaunamą naftą dvi valstybės dalijasi per pusę.
Tačiau dėl Saudo Arabijos ir Kuveito ginčų 2014–2015 metais gavyba šioje teritorijoje – o joje gali būti išgaunama apie 0,5 proc. viso pasaulyje išgaunamo naftos kiekio – buvo visiškai sustabdyta.
Vasario pabaigoje–kovo pradžioje telkiniuose buvo pradėta bandomoji naftos gavyba.
Anksčiau buvo planuota, jog gavyba telkinyje „Wafra“ per metus padidės iki 145 tūkst. barelių per dieną, o telkinyje „Khafji“ – iki 175 tūkst. barelių per dieną.
2015 metais gavyba telkinyje „Wafra“ sudarė 220 tūkst. barelių per dieną, o telkinyje „Khafji“ iki jo uždarymo 2014 metais buvo išgaunama 280–300 tūkst. barelių per dieną.