Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Latvenergo“ pasirašė 100 mln. eurų paskolos sutartį su NIB

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Latvijos valstybinė energetikos bendrovė „Latvenergo“ pasirašė 15 metų trukmės 100 mln. eurų paskolos sutartį.
Elektros laidai
Elektros laidai / 123rf.com nuotr.

Paskola skirta finansuoti „Latvenergo“ grupės investicijas į elektros paskirstymo tinklą siekiant padidinti elektros energijos tiekimo saugumą bei pagerinti paslaugų kokybę per paskirstymo tinklų atnaujinimą ir skaitmeninimą, naujienų agentūrai BNS patvirtino NIB.

„Investicijos į tvarią elektros paskirstymo infrastruktūrą yra gyvybiškai svarbios Latvijos ekonomikos konkurencingumui ir augimui. Efektyvumo didinimas leis Grupei sutaupyti lėšų bei papagerinti klientų aptarnavimą“, – pažymėjo NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normannas.

Atnaujintas paskirstymo tinklas leis sutaupyti iki 3,3 GWh energijos per metus.

Be to, įdiegus išmaniuosius skaitiklius prisijungusių vartotojų dalis padidės nuo 49 procentų iki 95 procentų.

„Latvenergo“ grupę sudaro to paties pavadinimo patronuojanti įmonė, perdavimo tinklų operatorė „Latvijas Elektriskie tikli“, skirstymo tinklų operatorė „Sadales tikls“, prekybos įmonės „Energijas publiskais tirgotajs“, „Elektrum Lietuva“, „Elektrum Eesti“, „Elektrum Latvia“, šilumos gamybos ir tiekimo Liepojoje įmonė „Liepajas energija“.

NIB yra tarptautinė finansų įstaiga, priklausanti aštuonioms valstybėms narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačius ir valstybinius projektus valstybėse narėse ir už jų ribų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos