Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Latvijos naftą ketina išgauti lietuviai

Lietuvos bendrovė „Geobaltic“ pateikė Latvijos ekonomikos ministerijai paraišką licencijai angliavandenilių telkinių paieškai ir eksploatavimui Kuldygos krašto Gudeniekų valsčiuje.
Nafta
Nafta / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pasak Latvijos ekonomikos ministerijos, į paraiškoje nurodytą teritoriją patenka 1963 metais aptikto naftos telkinio dalis. Iki šiol vieninteliu Latvijoje tinkamu eksploatuoti pripažintas telkinys užima 76 hektarų plotą, yra 950-960 metrų gylyje. Spėjama, jog jame glūdi apie 0,7 mln. tonų naftos, tačiau tik penktadalį šio kiekio galima išgauti.

Šios teritorijos savininkė – privati bendrovė „Artis JP“, kurios vadovas Svenas Petersenas įgaliojo „Geobaltic“ atstovauti „Artis JP“ interesams licencijos gavimo procese.

Sovietiniais laikais Latvijoje buvo rasti septyni nedideli naftos telkiniai, tačiau tik Kuldygos telkinys buvo pripažintas tinkamu eksploatuoti.

Preliminariais skaičiavimais, Baltijos jūros dugne Lietuvos ir Latvijos pasienyje gali būti iki 100 mln. tonų naftos, tačiau eksploatuoti šį telkinį trukdo iki šiol Latvijos neratifikuota jūros sienos su Lietuva sutartis.

Latvijos vyriausybė pernai gruodį patvirtino angliavandenilių telkinių paieškos, išžvalgymo ir eksploatavimo taisykles. Jos skelbia, jog licencijos telkinių paieškai nėra išskirtinės, tačiau tokios teisės suteikiamos telkinio išžvalgymui ir eksploatavimui, vienam telkiniui išduodama tik viena licencija. Ji gali būti suteikiama ne konkurso tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų