„Su tuo susiję sprendimai priklausys nuo koncernų valdybų“, – iždo ministrą Andrzejų Czerwinskį cituoja naujienų portalas tvn24bis.pl.
Lenkijos iždo ministerijos atstovai tvirtina, kad ji neanalizavo koncernų sujungimo. „Orlen“ neteikia komentarų šiais klausimais, rašo dienraštis „Rzeczpospolita“.
Lenkijos naujienų portalas 4.rp.pl rašo, kad rimta kliūtimi dviejų koncernų sujungimui gali tapti leidimas koncentracijai. Konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnybos atstovai „Orlen“ ir „Lotos“ sujungimo galimybės nekomentuoja, kol nėra gavę prašymo.
Abiejų naftos koncernų sujungimas gali nulemti sinergiją, sumažinti kaštus, – sakė „DM mBank“ analitikas Kamilis Kliszczas.
„Abiejų naftos koncernų sujungimas gali nulemti sinergiją, sumažinti kaštus. Taupymas gali pasijusti atliekant remontus, degalų distribucijoje bei atsargų valdyme. Vertinant socialinę pusę, tikriausiai sunkiausia būtų sumažinti išlaidas personalui“, – sakė „DM mBank“ analitikas Kamilis Kliszczas.
„Lotos“ atstovai teigia, kad koncernas apie pertvarką negalvoja – tai turėtų priklausyti nuo akcininkų.
„Lotos“ grupės valdyba neanalizavo ir neanalizuoja jokios galimos konsolidacijos Lenkijos naftos sektoriuje“, – tvirtino „Lotos“ atstovas Mateuszas Cabakas. Jo teigimu, tai būtų įmonių akcininkų kompetencijos klausimas.
„Rzeczpospolita“ teigimu, Lenkijoje dirbantys du naftos koncernai turi natūralią monopoliją vietos rinkoje, gaminant ir parduodant degalus.
Kaip rašo Tvn24bis.pl, „Orlen“ yra Lenkijos naftos sektoriaus lyderis ir vienas didžiausių Europoje. Jam priklauso antrinės įmonės Vokietijoje, Čekijoje, Lietuvoje ir Kanadoje, jis valdo 100 proc. „Orlen Lietuvos“ akcijų.
„Lotos“ grupė yra antras pagal dydį Lenkijos naftos koncernas, kuris žvalgo ir išgauna naftą, ją perdirba, parduoda mažmeniniams ir didmeniniams klientams, jam priklauso keliolika antrinių įmonių. Grupė turi apie 30 proc. didmeninės ir apie 10 proc. mažmeninės degalų rinkos Lenkijoje.
Lietuvoje „Lotos“ priklauso 100 proc. „Lotos Geonaftos“ akcijų, o ši valdo naftos gavybos bendroves „Genčių nafta“ ir „Manifoldas“, taip pat 50 proc. „Minijos naftos“ akcijų.