Valstybės valdomas energetikos holdingas „Epso-G“ pažymi, kad baterijos užtikrins patikimą, stabilų sistemos veikimą prieš ir po sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais, rašoma centriniame viešųjų pirkimų portale.
Lietuvoje norima įrengti keturis elektros kaupimo įrenginius po 50 MW galios ir 50 MWh talpos.
Energetikos ministerija spalį pranešė pradedanti aktyviai rengtis energijos kaupiklių projektui. Ministerija penktadienį komentavo BNS, kad projektas turi būti įgyvendintas iki 2021 metų pabaigos, bendradarbiaujant su Europos Komisija (EK).
„Po diskusijų su EK atstovais turime palaikymą šio projekto įgyvendinimui bei pasirinktam jo įgyvendinimo modeliui, kuris numato baterijos paslaugų teikimo skaidymą į du etapus, tai yra, iki sinchronizacijos su KET (iki 2025 metų) ir po jos“, – teigia ministerija.
Iki sinchronizavimo su Europa sistemą operuos valstybės valdoma įmonė, ji teiks izoliuoto darbo rezervo paslaugą. Vėliau įrenginys bus perleistas rinkai „atviro, skaidraus ir nediskriminuojančio konkurso pagrindais“.
Skaičiuojama bendra projekto vertė sieks bent 100 mln. eurų. Tikimasi, kad įrengta kaupimo sistema per 15 metų sukurs 155 mln. eurų socialinę-ekonominę naudą elektros vartotojams.
Baterijos numatytos Vyriausybės patvirtintame „Ateities ekonomikos DNR“ plane. Projektui finansavimas gali būti skirtas iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo fondo.