Regiono šalių atstovams pristatyta nepriklausomų ekspertų „FTI France S.A.S.“ („Compass Lexecon“) studija, parodžiusi, kad įgyvendinus projektą Lietuvoje mažės elektros importo poreikis iš kaimyninių šalių – iki 15 proc. 2030 metais, didžioji dalis elektros būtų iš Lenkijos.
Remiantis poveikio aplinkai išvadomis, kaimyninių kainų zonų energijos kainoms poveikis būtų minimalus – vidutiniškai 0,02-0,12 euro už megavatvalandę.
ES reguliavimas įpareigoja šalis, prieš pradedant taikyti tokius mechanizmus, konsultuotis su valstybėmis, su kuriomis turi tiesioginių tinklo jungčių.
Mechanizmas skirtas užtikrinti Lietuvos elektros energetikos sistemos darbą ir tiekimo saugumo lygį po 2025 metų, kai šalis desinchronizuosis nuo posovietinio energetikos sistemos ir sinchronizuosis su žemynine Europa.
Šiuo metu Seime svarstomas Elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektas, kurį patvirtinus būtų įgyvendintas pajėgumų užtikrinimo mechanizmas – tai bus padaryta organizuojant technologiškai neutralius aukcionus.