„Mes tikimės pirmadienį su „Gazprom“ susisiekti ir oficialiai paprašyti susitikimo, kad tęstume derybas, kadangi su Lietuva jau yra pasiektas susitarimas“, – BNS sakė Ramūnas Miliauskas.
Jis pripažino, jog iki šiol derėtis su „Gazprom“ buvo sunku, o ketvirtadienį „Lietuvos dujų“ paskelbta žinia buvo netikėta.
„Vakar buvo labai netikėta žinia po pietų, kad trečiadienį buvo pasirašytas susitarimas. Sunku pasakyti, koks žingsnis pakeitė poziciją“, – teigė R.Miliauskas.
Mes tikimės pirmadienį su „Gazprom“ susisiekti ir oficialiai paprašyti susitikimo, kad tęstume derybas, kadangi su Lietuva jau yra pasiektas susitarimas
Jis sakė tikintis, jog „Lietuvos dujų“ susitarimas išeis į naudą ir gamyklai: „Mes tikimės, kad padės, kadangi mes perkame tokią pat dalį dujų – apie 40 proc. – kaip ir „Lietuvos dujos“.
R.Miliauskas sutiko, kad Lietuvos statomas suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas yra koziris derybose „Gazprom“: „Tai gerina mūsų derybinę poziciją“.
R.Miliauskas BNS nepaneigė neoficialių žinių, esą Vyriausybės atstovai kvietė „Achemą“ kartu derėtis su „Gazprom“, tačiau ši atsisakė.
„Nežinau tos informacijos, tikrai negaliu nei patvirtinti, nei paneigti“, – BNS sakė jis. Anot jo, vyriausias „Achemos“ derybininkas su „Gazprom“ yra koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Valdemaras Vareika.
„Achema“ dujas iš „Gazprom“ perka tiesiogiai – ji turi iki 2016 metų galiojančią sutartį. „Achema“ kitą savaitę neribotam laikui stabdo dalį gamybos. Anot bendrovės vadovo, tai verčia daryti nepalankios kainos trąšų rinkoje ir per brangios „Gazprom“ gamtinės dujos. Šiuo metu „Achema“ už dujas „Gazprom“ moka 470 JAV dolerių, tuo metu konkurentai – 350-360 JAV dolerių
Dujų kaina sudaro 80 proc. gamyklos trąšų savikainos. Kainų komisijos duomenimis, pernai ji suvartojo apie 1,1 mlrd. kubų dujų, o 2012 metais – 1,45 mlrd. kubų.