Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Litgrid“: elektros kaina per savaitę Lietuvoje augo 1 proc. iki 53,1 euro

Vidutinė elektros kaina Lietuvoje praėjusią savaitę liko stabili net ir perpus kritus vietinei vėjo generacijai, o elektros trūkumą dengė pigus importas iš Švedijos, skelbia elektros perdavimo bendrovė „Litgrid“.
Elektra
Elektra / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 2 Litgrid, AB Elektra

Gruodžio 14–20 dienomis vidutinė elektros kaina Lietuvoje augo 1 proc. iki 53,1 euro už megavatvalandę (MWh). Palyginti pernai, elektros kaina buvo 26 proc. didesnė.

Baltijos šalyse mažiausia – 51,3 euro – kaina buvo Latvijoje, o Estijoje buvo aukščiausia ir siekė 54,1 euro.

„Savaitės pradžioje stebėjome išaugusias kainas Suomijoje, kai pirmadienį, prasidėjus darbo savaitei, augo suvartojimas, o vėjo generacija išliko itin žema. Situaciją apsunkino ir dėl neplanuoto remonto neprieinamas 890 MW galios Olkiluoto atominės elektrinės blokas, todėl įprastai vyraujantys „EstLink“ ir „LitPol link“ jungčių srautai iš šiaurės į pietus apsisuko ir elektros kainos Suomijoje bei Estijoje buvo aukščiausios visame regione“, – pranešime sakė „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Pasak jo, kitomis dienomis srautai sugrįžo į rinkai būdingą situaciją, kai dominavo kryptis iš pigesnių Šiaurės zonų Skandinavijoje į brangiausią – Lenkijos kainų zoną.

„Dėl nedidelės vėjo generacijos ir minėtų išorinių veiksnių trečią savaitę iš eilės savaitės kaina Lietuvoje viršijo 50 eurų – iki tol visus šiuos metus savaitės kainų vidurkis nebuvo kirtęs šios ribos“, – teigė L. žVaranavičius.

Elektros suvartojimas Lietuvoje praėjusią savaitę mažėjo 1 proc. iki 266 gigavatvalandžių (GWh), gamyba mažėjo 18 proc., o vietos elektrinės užtikrino 42 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagaminta 112 GWh elektros energijos.

Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino 47 proc., vėjo jėgainės – 20 proc., hidroelektrinės – 17 proc., kitos elektrinės –15 proc. Lietuvoje generuotos elektros energijos. Gamyba hidroelektrinėse augo 9 proc., vėjo jėgainėse – mažėjo 50 proc., šiluminėse elektrinėse – mažėjo 8 proc., o kitų elektrinių gamyba augo 9 procentais.

Pagal importo ir eksporto santykį, 61 proc. šalies elektros poreikio buvo importuota. Per savaitę iimportas augo 18 procentų. 20 proc. importo į šalį pateko iš trečiųjų šalių, 52 proc. – iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, 19 proc. buvo importuota per sieną su Latvija ir 9 proc. per „LitPol Link“ jungtį su Lenkija.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos augo 7 procentais. Per „LitPol Link“ į Lenkiją buvo nukreipta 71 proc. Lietuvos eksportuojamos elektros, į Latviją 29 proc., o eksportas iš Lietuvos per „NordBalt“ jungtį sudarė 0 procentų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs