Augimą skatina ir tai, jog šeštadienį Osakoje susitikę JAV ir Kinijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Xi Jinpingas sugebėjo susitarti dėl prekybos paliaubų, o tai padidino optimizmą dėl naftos paklausos.
Rugsėjo mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios pakilo 1,59 JAV dolerio, arba 2,46 proc., iki 66,33 JAV dolerio už barelį.
O rugpjūčio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) pašoko 1,43 JAV dolerio, arba 2,45 proc., iki 59,9 JAV dolerio už barelį.
Penktadienį „Brent“ atpigo 0,93 JAV dolerio, arba 1,42 proc., o WTI – 0,96 JAV dolerio, arba 1,62 procento.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimo šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė, jog Rusija ir Saudo Arabija sutarė nekeisti OPEC+ susitarime dėl gavybos ribojimo nustatytų apimčių ir jį pratęsti 6–9 mėnesiams.
Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pareiškė manąs, jog būtų tikslinga susitarimą pratęsti 9 mėnesiams.
„Kuo ilgesnis bus susitarimo dėl gavybos ribojimo galiojimo terminas, tuo aiškesnė bus padėtis rinkoje“, – pareiškė Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) generalinis sekretorius Mohammadas Barkindo ir pridūrė, jog būtų galima vertinti ir padėtį po 2019 metų.
„Manau, jog dauguma prognozių, kurias matome dabar, ir visa pagrindinė analizė laipsniškai krypsta link 2020 metų“, – pareiškė M. Barkindo, kurį cituoja agentūra „Bloomberg“.
Tuo tarpu Osakoje vykusiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikime šeštadienį susitikę JAV ir Kinijos prezidentai sutarė atnaujinti dvišales derybas.
Jungtinės Valstijos sutiko nenustatytam laikui atsisakyti planų įvesti papildomus importo muitus maždaug 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms, kurioms dar nėra nustatyti 25 proc. muitai.
Kinija savo ruožtu pradės pirkti didelius JAV žemės ūkio produktų kiekius.