Lūkestis „Epso-G“: užtikrinti elektros tinklų sinchronizavimą bei sistemos transformaciją

Elektros ir dujų perdavimo įmonių grupė „Epso-G“ turi užtikrinti šalies elektros sistemos integravimą į kontinentinės Europos tinklus, laiku įgyvendinti sinchronizavimo su Europa projektus bei pasiruošti sistemos pertvarkai, nurodo grupės akcininkė Energetikos ministerija.
Elektros linija
Elektros linija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Apie ministerijos lūkesčių raštą trečiadienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Epso-G“.

„Užtikrinti Lietuvos elektros energetikos sistemos nepriklausomybę, savarankiškumą ir jos integraciją į KET (kontinentinės Europos tinklus – BNS) darbui sinchroniniu režimu. Šiam tikslui pasiekti grupė turi įgyvendinti elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su KET projektą“, – nurodoma lūkesčių rašte.

Be to, „Epso-G“ kartu su ministerija turi suderinti ir įgyvendinti konkrečius sprendimus dėl atnaujinto „Harmony Link“ jungties projekto, taikyti nulinius projektų vėlavimo tolerancijos terminus, maksimaliai išnaudoti dujotiekio į Lenkiją galimybes.

Grupė taip pat įpareigota skirti dėmesį sistemos pokyčiams įvykus sinchronizavimui kartu sparčiai integruojant atsinaujinančių išteklių parkus, be to, „Epso-G“ turi aktyviai ruoštis tinklų transformacijai ir su ES žaliojo kurso iniciatyvomis susijusių pokyčių įgyvendinimu.

Grupei nurodoma iki liepos pabaigos parengti energetikos sistemos transformacijos studiją ir pateikti pasiūlymus dėl jos plėtros alternatyvų šaliai tampant energijos eksportuotoja. Iki 2024 metų pirmojo pusmečio pabaigos „Epso-G“ įpareigota atnaujinti su Energetikos ministerija suderinta ilgalaikę veiklos strategiją.

Grupė turės vystyti žaliojo vandenilio gamybos bandomuosius projektus bei sukurti P2X, P2H (angl. hydrogen to power) sprendinius.

Pasak ministerijos, „Epso-G“ vidutinė nuosavo kapitalo grąža turi būti ne mažesnė nei Vyriausybės nustatytas rodiklis, grupė turi siekti išlaikyti ne žemesnį kaip Baa2 kredito reitingą.

Ministerijos teigimu, grupės grynoji skola vidutiniu laikotarpiu turi siekti iki šešių metinių koreguotų EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją), o ilguoju laikotarpiu – iki penkių.

Lūkesčių rašto gairės bus pagrindas naujos ilgalaikės grupės strategijos kūrimui.

„Epso-G“ valdo 97,5 proc. elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ akcijų, 96,6 proc. gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorės „Amber Grid“ akcijų, 67 proc. energijos išteklių biržos „Baltpool“ akcijų, taip pat 100 proc. rangos darbų bendrovės „Tetas“ akcijų.

Vienintelė „Epso-G“ akcininkė yra Energetikos ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų