„Mes privalome būti kantrūs, mes nesidžiaugiame tuo procesu, kuris vyksta, jis vyksta per lėtai, bet ką darysi, mes turime savo partnerius, partneriai turi savo tempą. Latvijoje rinkimai buvo šiais metais, Estijoje rinkimai kitais metais, reikia būti kantriems, nes projektas yra rimtas ir didelis“, – interviu LNK televizijos žinioms teigė R.Masiulis.
Jis negalėjo atsakyti, kiek dar užtruks derybos dėl projekto ir kada pagaliau bus nuspręsta, ar Baltijos šalys statys VAE.
Latvijoje rinkimai buvo šiais metais, Estijoje rinkimai kitais metais, reikia būti kantriems, nes projektas yra rimtas ir didelis.
„Man sunku atsakyti, patys matome, kad procesas, kai įtrauktos kelios šalys, yra sudėtingas. Tikrai vertinti, kiek laiko tai užims negaliu, bet tai tikrai nėra vienerių metų klausimas“, – sakė ministras.
R.Masiulis tikino, kad projektas yra pasistūmėjęs į priekį – anot jo, toks derybų lygis anksčiau nebuvo pasiektas.
„Tokio formato ir tokio lygio, koks yra dabar, dar nebuvo pasiektas. Procesas yra tikrai ilgas, patys suprantame, kokio sudėtingumo. Tai tas brandumas, kuris dabar pasiektas, leidžia tikėtis, kad tuos klausimus mes atsakysime ir sutarimą rasime“, – aiškino jis.
Ministras tikino, kad nuolatiniai susitikimai vyskta ne tik su Baltijos šalių atstovais, bet ir su Japonijos bendrove „Hitachi“.
„Japonai bendradarbiauja, mes nuolat su jais susitinkame, projektas tobulinamas. Įvertinus koks jis buvo anksčiau, jis dabar yra reikšmingai patobulintas. Elektros kaina projekto sumažėjo. Buvo anksčiau 21 centas, o sumažėjo iki 19 centų, taip po truputį mes artėjam prie konkurencinės ribos“, – tikino R.Masiulis.
Penktadienį energetikos viceministras Aleksandras Spruogis BNS teigė, kad Baltijos šalys kol kas dar negali atsakyti, ar VAE projektas yra konkurencingas, tačiau tikino, kad partneriai vis dar domisi projektu.
Pernai gruodį Baltijos šalių premjerų susitikime Taline A.Butkevičius pažadėjo sustiprinti derybas su su Japonijos korporacija „Hitachi“ ir partneriais Latvijoje bei Estijoje dėl VAE statybos.
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę Davose susitiko su „Hitachi“ vadovu Hiroaki Nakaniši. Anot jos, bendrovė toliau nori dalyvauti projekte ir investuoti į kitus ekonomikos sektorius Lietuvoje.
Lietuva 2011 metų vasarą parinko „Hitachi“ strateginiu investuotoju į atominę elektrinę, bet po metų surengtame patariamajame referendume projektas nesulaukė paramos. Dabartinė Vyriausybė galutinio sprendimo negali priimti, nes neturi pakankamos paramos iš galimų projekto partnerių – Latvijos, Estijos ir Lenkijos.