Minskas: panaudotas branduolinis kuras iš Astravo AE bus perdirbamas Rusijoje

Panaudotas kuras iš Astravo atominės elektrinės bus saugomas dešimtmetį Baltarusijos teritorijoje, o paskui bus siunčiamas perdirbti į Rusiją, penktadienį pareiškė už jėgainės saugumą atsakingas pareigūnas Mikita Hucas.
Astravo atominė elektrinė
Astravo atominė elektrinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Išnaudojus šilumą išskiriančių rinklių išteklius, jos bus perkeltos iš reaktoriaus aktyviosios zonos į panaudoto branduolinio kuro saugojimo sistemą – vadinamąjį išlaikymo baseiną. Jo talpa leidžia 10 metų laikyti panaudotas šilumą išskiriančias rinkles. Paskui panaudotas branduolinis kuras bus siunčiamas perdirbti į Rusiją“, – sakė M.Hucas; jo komentaras buvo penktadienį paskelbtas Energetikos ministerijos „Telegram“ kanale.

M.Hucas, einantis Astravo AE Branduolinės saugos skyriaus Branduolinės fizikos laboratorijos pareigas, pažymėjo, jog branduolinės atliekos bus tvarkomos pagal vyriausybės patvirtintas gaires.

Netoli Lietuvos valstybinės statoma pirmoji Baltarusijoje branduolinė jėgainė turės du vienodos galios rusiško VVER projekto reaktorius – po beveik 1,2 gigavato.

Pirmasis reaktorius, į jį įkrovus 163 branduolinio kuro rinkles, buvo fiziškai įjungtas praėjusių metų rugpjūčio 20-ąją ir nuo to laiko bandomas. Baltarusijos priežiūros tarnyba „Gosatomnadzor“ praėjusią savaitę skelbė, kad pirmojo reaktoriaus pramoninio naudojimo licencija gali būti suteikta gegužės mėnesį.

Dabartiniais Minsko planais, antrąjį reaktorių planuojama įjungti 2022-ųjų pirmąjį pusmetį.

Projektas finansuojamas Rusijos valstybine paskola. Elektrinę stato korporacija „Rosatom“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis