Birželio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ pirmadienį ryte siekė 65,67 JAV dolerio už barelį ir buvo 0,44 JAV dolerio, arba 0,67 proc. mažesnė nei baigiantis ankstesnei prekybos sesijai. Penktadienį šie sandoriai pabrango 0,71 JAV dolerio, arba 1,1proc., iki 66,11 JAV dolerio už barelį.
Tuo tarpu birželio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) siekė 61,76 JAV dolerio už barelį ir buvo 0,38 JAV dolerio, arba 0,61 proc. mažesnė nei ankstesnės prekybos sesijos pabaigoje. Penktadienį šių sandorių vertė padidėjo 0,71 JAV dolerio, arba 1,2 proc., iki 62,14 JAV dolerio už barelį.
Praėjusią savaitę „Brent“ rūšies nafta atpigo 1 proc., WTI – 1,7 procento. Visgi nuo metų pradžios šių rūšių nafta pabrango daugiau nei 27 proc., pažymi „MarketWatch“.
Investuotojų nuotaikas temdo blogėjanti epidemiologinė padėtis kai kuriose Azijos šalyse. Keturiose Japonijos prefektūrose buvo paskelbtas nepaprastosios padėties režimas, kuris tęsis iki gegužės 11 dienos. Tuo tarpu Indijoje balandžio 24 dieną buvo užregistruota rekordinis naujų COVID-19 atvejų lygis – 349,69 tūkst. atvejų per parą.
„Rinka stebi situacijos Indijoje raidą, kuri sukėlė tam tikrą susirūpinimą dėl naftos paklausos regione“, – pareiškė Nyderlandų banko ING analitikas Warrenas Pattersonas, kurį pacitavo „S&P Global Platts“.
Specialisto nuomone, situacija Indijoje, kuri yra trečia pagal dydį naftos importuotoja pasaulyje, atsidurs OPEC+ susitikimo dalyvių dėmesio centre.
Tuo pačiu metu analitikai mano, kad susitikimas nepriims netikėtų sprendimų, o OPEC+ padidins gavybą, kaip planuota.
Rinką taip pat spaudžia didėjančio naftos eksporto iš Irano perspektyvos. Irano prezidentas Hassanas Rouhani praėjusią savaitę išreiškė optimizmą dėl galimybės pasiekti susitarimą tarp Vašingtono ir Teherano dėl Irano branduolinės programos, pažymėdamas, kad derybos pasistūmėjo į priekį apie 60–70 procentų.
„Šis susitarimas suduos gana stiprų smūgį nuotaikoms [rinkoje], tačiau rezultatas gali būti ne tokio stipraus „meškų“ pobūdžio, kaip kai kurie mano, nes derybos vyksta jau kurį laiką, o Iranas tuo tarpu jau pradėjo didinti tiekimą“, – mano W.Pattersonas.
Tuo tarpu praėjusį penktadienį paskelbti Amerikos naftos paslaugų bendrovės „Baker Hughes“ duomenys parodė, kad praėjusią savaitę Jungtinėse Valstijose veikiančių naftos ir dujų platformų skaičius padidėjo 1 vienetu iki 438 platformų.