Prekybininkų akiratyje išlieka su COVID-19 susijusi padėtis: Kinijos institucijoms pavyko sutramdyti delta atmainos plitimo bangą, tačiau koronavirusas ir toliau kelia grėsmę daugeliui kitų šalių, taip pat pasaulinei naftos paklausai.
Naujų COVID-19 infekcijos atvejų skaičius Australijos Naujojo Pietų Velso valstijoje, kur įsikūręs ir Sidnėjus, pasiekė naują 919 atvejų rekordą. Tuo tarpu Japonija planuoja įvesti nepaprastąją padėtį iš viso 8 prefektūrose, o Tailande mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 10 tūkst., praneša agentūra „Bloomberg“.
Spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ trečiadienį ryte siekė 70,67 JAV dolerio už barelį ir buvo 0,38 JAV dolerio, arba 0,53 proc. mažesnė nei ankstesnės prekybos sesijos pabaigoje. Antradienį šie sandoriai pabrango 2,3 JAV dolerio, arba 3,4 proc. iki 71,05 JAV dolerio už barelį.
O spalio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) trečiadienį ryte buvo 67,14 JAV dolerio už barelį – 0,4 JAV dolerio, arba 0,59 proc. mažesnė nei ankstesnės prekybos sesijos pabaigoje. Antradienį šių sandorių vertė padidėjo 1,9 JAV dolerio, arba 2,9 proc. iki 67,54 JAV dolerio už barelį.
Per dvi ankstesnes prekybos sesijas „Brent“ nafta pabrango 9 proc., WTI – 8,7 proc., o kainų kilimas buvo didžiausias nuo lapkričio.
Rinkos pakilimą po septynias prekybos sesijas trukusio nuosmukio paskatino informacija apie tai, jog Kinijoje neužfiksuota naujų COVID-19 infekcijos atvejų, taip pat gaisras naftos platformoje „Pemex“ Meksikos įlankoje, kuris paralyžiavo maždaug ketvirtadalį Meksikos gamybos pajėgumų.
„Naftos kainų kilimas yra staigus ir spartus“, – pažymėjo „Oversea-Chinese Banking Group“ ekonomistas Howie Lee.
„Tačiau prieš tai fiksuoti kainų pokyčiai buvo vieni didžiausių šiais metais, o tai pabrėžia naujosios koronaviruso delta atmainos įtaką rinkos paklausai“, – ekspertą pacitavo „Bloomberg“.
„Goldman Sachs“ ir UBS analitikai ir toliau tikisi, kad likusią 2021 metų dalį naftos kainos kils, manydami, jog pasiūla rinkoje bus nepakankama.
Prekybininkai laukia naujų signalų dėl būsimo gamybos lygio iš OPEC+ valstybių, kurios kitą susitikimą surengs rugsėjo 1 dieną.