Praėjusią savaitę rinką palaikė prekiautojų optimizmas, kurį skatino viltys, jog dėl OPEC šalių ir jų partnerių – vadinamosios OPEC+ grupės – veiksmų paklausa ir pasiūla naftos rinkoje vis labiau artės prie pusiausvyros. Tačiau ekspertai ir toliau įspėja, kad skalūnų naftos gavybos augimas Jungtinėse Valstijose gali pakirsti OPEC+ pastangas.
Vasario mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios smuko 0,36 JAV dolerio, arba 0,56 proc., iki 63,37 JAV dolerio už barelį.
O sausio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) nusileido 0,43 JAV dolerio, arba 0,74 proc., iki 57,93 JAV dolerio už barelį.
Penktadienį „Brent“ pabrango 1,1 JAV dolerio, arba 1,76 proc., o WTI – 0,96 JAV dolerio, arba 1,67 procento.
Per visą praėjusią savaitę „Brent“ kaina ūgtelėjo 0,4 proc., o WTI kaina sumenko maždaug 1 proc., rašo agentūra „MarketWatch“.
OPEC ir ne OPEC šalys praėjusį ketvirtadienį Vienoje sutarė susitarimą dėl gavybos ribojimo pratęsti dar devyniems mėnesiams – iki 2018 metų pabaigos.
Susitarimo sąlygos nebuvo pakeistos: šalys ir toliau ribos gavybą, o naftos ir naftos produktų eksportas bus stebimas, bet nebus ribojamas.
Nigerija ir Libija per visus 2018 metus išlaikys gavybą atitinkamai 1,8 mln. ir 1 mln. barelių per dieną lygyje.
„Nors Nigerijos ir Libijos įtraukimas į susitarimą dėl gavybos ribojimo yra teigiamas ženklas, galima teigti, kad, nusprendusi pratęsti susitarimą iki kitų metų pabaigos, OPEC+ jau panaudojo visas kortas, – pareiškė „ Hyundai Futures“ žaliavų rinkų analitikas Willas Yunis (Vilas Junis), kurį cituoja agentūra „Bloomberg“. – Kol JAV išgaunama skalūnų nafta, bus sunku užtikrinti reikšmingą naftos kainų pakilimą nuo dabartinių lygių.“