Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naftos kainos stabilizavosi

Naftos kainos pirmadienį beveik nekinta, nors rinkose tebevyrauja neapibrėžtumas dėl JAV ir Kinijos derybų dėl prekybos.
Naftos gavyba
Naftos gavyba / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Nafta Naftos kaina

Spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios smuktelėjo 0,04 JAV dolerio, arba 0,07 proc., iki 58,49 JAV dolerio už barelį.

O rugsėjo mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) ūgtelėjo 0,03 JAV dolerio, arba 0,07 proc., iki 54,53 JAV dolerio už barelį.

Naujas JAV ir Kinijos derybų dėl prekybos ratas turėtų įvykti rugsėjį. Tačiau JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį žurnalistams pareiškė, jog susitikimas gali neįvykti.

„Mūsų dialogas yra atviras. Pažiūrėsime, ar rugsėjį numatytas susitikimas įvyks, – pareiškė D.Trumpas. – Jeigu pavyks, tai bus puiku, o jeigu ne – tai taip pat bus puiku.“

Kiek anksčiau jis pareiškė, jog nuo rugsėjo gali įvesti naujų importo muitų kiniškoms prekėms. Netrukus po to Kinijos centrinis bankas orientacinį juanio kursą sumažino iki žemiausio per 11 metų lygio.

Nuogąstavimai, kad JAV ir Kinijos prekybos ginčas pakenks pasaulio ekonomikai ir „juodojo aukso“ paklausai, jau paskatino Tarptautinį valiutos fondą (TVF) pabloginti pasaulio ekonomikos augimo prognozę, o Tarptautinę energetikos agentūrą (TEA) – naftos paklausos augimo prognozę.

JAV banko „Goldman Sachs“ analitikai savaitgalį pablogino prekybos karo poveikio JAV ekonomikai įvertį ir pažymėjo, jog iki kitų JAV prezidento rinkimų, kurie įvyks 2020 metų rudenį, JAV ir Kinijos prekybos susitarimas vargu ar bus pasirašytas.

„Naftos rinka susiduria su rimtais pasauliniais varžančiais veiksniais, įskaitant prekybos karo eskalavimą, silpnus makroekonominius duomenis ir stiprų JAV dolerį“, – pažymėjo „Danske Bank“ vyresnysis analitikas Jensas Nervigas Pedersenas.

Tuo tarpu Nyderlandų banko ING analitikai siūlo atkreipti dėmesį į Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) veiksmus.

„Laikomės nuomonės, jog spartus naftos tiekimo iš OPEC nepriklausančių šalių augimas kitąmet reikš, jog OPEC teks imtis naujų priemonių arba susidurti su kainų mažėjimu“, – rašoma jų parengtoje apžvalgoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų