„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nepriklausomiems tiekėjams – prievolė turėti bent 50 tūkst. eurų įsipareigojimams vykdyti

Siekiant griežtinti nepriklausomų elektros tiekėjų veiklą Energetikos ministerija siūlo jiems nustatyti prievolių įvykdymą užtikrinančią sumą, skirtą galimiems vartotojų nuostoliams kompensuoti. Be to, siūloma įvesti kapitalo bei kitus reikalavimus.
Elektros kaina
Elektros kaina / 123RF.com nuotr.

Ministerijos parengtos Elektros energetikos įstatymo pataisos įpareigotų tiekėjus turėti 7 proc. per paskutinius tris mėnesius iš vartotojų gautų pajamų sumą, bet ne mažiau kaip 50 tūkst. eurų.

Nepriklausomam tiekėjui nevykdant įsipareigojimų ar juos vykdant netinkamai, Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) turės būti pervesta visa arba dalis šios sumos.

Akcinės arba uždarosios akcinės bendrovės statusą turinčios įmonės nuosavas kapitalas turės siekti bent pusę jos įstatinio kapitalo, tuo metu kitą teisinį statusą turinčios įmonės finansiniai įsipareigojimai negalės viršyti jos turto.

Taip pat siūloma įtvirtinti, kad nepriklausomas tiekėjas neturėtų pradelstų skolų, jam nebūtų pradėtos nemokumo, bankroto, reorganizavimo ar likvidavimo procedūros, jis būtų įpareigotas turėti veiklos rizikų valdymo planą, darbuotojus, kurie rengtų su nepriklausomo tiekėjo veikla susijusias ataskaitas, tvarkytų apskaitą, informuotų ir konsultuotų vartotojus bei nagrinėtų jų skundus.

Pasak energetikos viceministrės Ingos Žilienės, nuostata dėl darbuotojų tikriausiai bus keičiama į reikalavimą turėti vadybos pajėgumus, kuriuos pagal savo kriterijus ir metodikas vertintų VERT.

„Nėra tokios institucijos, kuri imtų ir vertintų kompetencijas. Svarbiausia, kad būtų atitinkamos pareigybės. Pavyzdžiui, vandens ar šilumos tiekimo įmonėms norint gauti licenciją VERT įvertina vadybinius pajėgumus (...), kad būtų pakankamai techninio personalo, pakankamai finansinio personalo, klientų aptarnavimo“, – BNS aiškino I.Žilienė.

Nepriklausomi elektros tiekėjai taip pat būtų įpareigoti nuolat teikti informaciją apie savo veiklą rinkos reguliuotojui.

Pasak I.Žilienės, reikalavimas turėti nuosavus gamybos pajėgumus nesiūlomas, nes „tiekimo veikla nėra vien tik gamybos veikla“.

„Tiekimo veikla gali būti įvairi – gali turėti gamybinius pajėgumus, gali jų neturėti. Yra įvairiausi modeliai (...), tai tikrai tokio reikalavimo mes nežadame dėti“, – teigė viceministrė.

Savų gamybos pajėgumų neturėjusiai „Perlas Energijai“ rugpjūčio pradžioje paskelbus apie sutarčių nutraukimą su beveik 180 tūkst. fiksuotos kainos planus pasirinkusių klientų, energetikos ministras Dainius Kreivys pranešė apie ketinimą peržiūrėti nepriklausomų tiekėjų reguliavimą bei jo griežtinimą.

Pataisos, jeigu joms pritartų Vyriausybė ir Seimas, įsigaliotų nuo kitų metų kovo 1 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų