Planuojama, kad įgyvendinus numatytas investicijas, kurių metu bus įrengti papildomi įrenginiai ir atnaujinti esami, skysto plastiko atliekų perdirbimo pajėgumai šių žaliavų atnaujinimo etape padidės iki 150 tūkst. tonų per metus.
Papildomi ir atnaujinti esami įrenginiai padidins bendrovės pajėgumus apdorojant ir atnaujinant prastesnės kokybės plastiko atliekas bei dėl pakartotinio antrinės žaliavos panaudojimo prisidės mažinant plastiko sukeliamą taršą.
„Pastaraisiais metais intensyviai plėtojame savo galimybes apdoroti prastesnės kokybės plastiko atliekas Porvo naftos perdirbimo produktų gamykloje. Naujus įrenginius, kurie bus pajėgūs perdirbti 150 tūkst. tonų plastiko atliekų, planuojame baigti 2025 m. pirmąjį pusmetį“, – sako „Neste“ naftos produktų vykdomasis viceprezidentas Markku Korvenranta.
Plastiko atliekų atnaujinimas yra vienas iš trijų šios žaliavos apdorojimo etapų, kurių metu skysto plastiko atliekos paverčiamos aukštos kokybės žaliava naujiems plastikams. Iš viso procesą sudaro trys etapai: pirminis atliekų apdorojimas, jų atnaujinimas ir rafinavimas.
Projekto įgyvendinimo metu Suomijoje esančioje Porvo gamykloje bus pastatyti nauji įrenginiai bei modernizuoti jau veikiantys. Projekto įgyvendinimui pasibaigus, skysto plastiko atliekų apdorojimas bus atliekamas naftos perdirbimo gamykloje, kurioje jos iš dalies pakeis iškastines žaliavas.
Reikalingi parengiamieji darbai Porvo naftos perdirbimo gamykloje buvo sėkmingai atlikti 2023 m. pirmąjį pusmetį, todėl statybos darbai bus pradedami artimiausiu metu.
Numatyta 111 mln. eurų vertės investicija yra Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Pulse“ (angl. Pretreatment and Upgrading of Liquefied waste plastic to Scale up circular Economy) dalis, kuriam įgyvendinti skirta 135 mln. eurų ES Inovacijų fondo dotacija. Planuojama, kad įgyvendinus projektą, skysto plastiko atliekų pirminio apdorojimo ir atnaujinimo pajėgumai Porve sieks 400 tūkst. tonų per metus.
Suomių korporacija „Neste“ yra užsibrėžusi, kad nuo 2030 m. perdirbs daugiau kaip 1 mln. tonų plastiko atliekų kasmet, todėl bendradarbiauja su tokiomis įmonėmis kaip „Ravago“ bei kartu su partneriais diegia cheminio perdirbimo technologijas ir plečia pajėgumus, kad galėtų perdirbti didesnius kiekius plastiko atliekų, kurios dabar laikomos netinkamomis mechaniškai perdirbti, todėl yra deginamos arba paliekamos dūlėti sąvartynuose.