Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Nord Stream 2“ sertifikavimo problemos: kaip elgsis Rusija ir ką tai reikštų Lietuvai?

Politinis ar teisinis? Vokietijos institucijų sprendimas atidėti „Nord Stream“ dujotiekio iš Rusijos į Vokietiją sertifikavimą sukėlė ne tik įvairias diskusijas, bet ir dujų kainas. 15min kalbinti ekspertai sako, kad tolesnė dujų kainų trajektorija dabar iš esmės priklausys nuo Rusijos bei žiemos orų. Tuo tarpu vėl pakilusios dujų kainos iškėlė naujų klausimų dėl Lietuvos Vyriausybės sprendimo jas fiksuoti vartotojams.
„Nord Stream 2“
„Gazprom“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antradienį Vokietijos federalinė tinklų agentūra (Bundesnetzagentur) pranešė laikinai stabdanti Baltijos jūros dugnu besidriekiančio dujotiekio „Nord Stream 2“ patvirtinimo procesą.

Anot Vokietijos pareigūnų, sertifikacijos procesas negali būti tęsiamas tol, kol „Nord Stream 2“ patronuojančios bendrovės pagrindinis turtas ir žmogiškieji ištekliai nėra perduoti atskirai Vokietijoje įkurtai įmonei. Tokia įmonė turėtų administruoti šioje šalyje besidriekiančią dujotiekio dalį. Dabar dujotiekį valdanti „Nord Stream 2 AG“ yra registruota Šveicarijoje.

Nors energetiniuose Rusijos ir Vakarų Europos santykiuose politikos netrūksta, 15min kalbinti ekspertai įsitikinę, kad Vokietijos agentūros sprendimas – grynai techninis klausimas.

Politologas ir Energetinių tyrimų instituto vadovas Tomas Janeliūnas mano, kad sprendimas nebuvo nulemtas politinių motyvų. „Sunku būtų tikėtis, kad tokiai institucijai turėtų būti duodami nurodymai iš viršaus. Greičiausiai išlindo vokiškas preciziškumas“, – 15min komentavo pašnekovas.

Panašią nuomonę išsakė ir energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas – jo teigimu, sprendimas buvo grynai teisinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos