„Nuosavos saulės elektrinės Lietuvoje tampa vis populiaresnės. Mūsų tikslas, kad elektrinė ant namo stogo taptų įprastu reiškiniu. Todėl toliau kuriame kuo palankesnes sąlygas jas įsirengti ir patiems gyventojams gaminti elektrą savo namų ūkio poreikiams patenkinti, o kartu mažinti sąskaitas už elektros energiją", – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Įsirengiant iki 30 kW elektrines, nebereikės dviejų leidimų – leidimo plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus ir leidimo gaminti elektros energiją. Visi šie patobulinimai leis greičiau ir pigiau įsirengti iki 30 kW galios elektrines – planuojama, kad šis procesas truks tik apie tris savaites.
Nuo liepos pradžios taip pat pradedamas taikyti diferencijuotas elektrinių prijungimo prie elektros tinklų mokestis. Naujus namus besistatantys ir saulės elektrines įsirengiantys gyventojai mokės mažesnį tokios jėgainės prijungimo mokestį – 20 proc. įprastos įmokos. Tuo tarpu juridiniai asmenys tokiais atvejais mokės 40 proc. prijungimo mokesčio. Gyventojai ir įmonės, įsirengiantys saulės elektrines jau pastatytuose objektuose mokės pilną prijungimo mokestį.
Iki šiol pilną mokestį be išimčių mokėjo visi saulės elektrines įsirengiantys vartotojai.
Mažosios energetikos, orientuotos į elektros energiją gaminančius vartotojus, plėtra – vienas iš Energetikos ministerijos prioritetinių darbų.