„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

OPEC sprendimas nemažinti naftos gavybos naudingas JAV vairuotojams, žalingas – Rusijai

Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) lapkričio 27 d. priimtas sprendimas nemažinti išgaunamos naftos kiekio prisidėjo prie tolimesnio šios žaliavos kainų kritimo pasaulio biržose ir yra naudingas Persijos įlankos šalims bei JAV benzino vartotojams. Tačiau toks sprendimas ypač skaudžiai smogs Rusijai ir įvairioms Pietų Amerikos bei Afrikos šalims, kurių ekonomikos smarkiai priklauso nuo naftos eksporto, praneša naujienų svetainė usatoday.com.
„Exxon“ degalinė Vašingtono valstijoje
„Exxon“ degalinė Vašingtono valstijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Panašu, kad Saudo Arabija ir kitos nafta turtingos Persijos įlankos šalys prie naftos kainų kritimo prisitaikė, o sprendimas nemažinti žaliavos gavybos joms leis išlaikyti savo dalį naftos rinkoje.

Be to, didžiausios pasaulio naftos eksportuotojos nenori pademonstruoti savo baimės dėl skalūninės naftos revoliucijos JAV, kuri leis šiai šaliai įgyti energetinę nepriklausomybę per ateinančius du dešimtmečius.

Benzino vartotojai JAV taip pat turėtų džiaugtis dėl naujausio OPEC sprendimo. Lyginant su 2013 m. lapkričiu, benzino kaina už vieną galoną JAV vidutiniškai sumažėjo nuo 3,29 iki 2,80 dolerio. Ekspertai tikina, kad ji ir toliau smarkiai kris.

Rusija, kurios ekonomika jau dabar kenčia nuo Vakarų šalių įvestų sankcijų, turėtų būti labiausiai nepatenkinta dėl OPEC sprendimo.

Be to, po ketvirtadienį Vienoje OPEC priimto sprendimo pasaulio biržose žaliavinės naftos kaina nukrito iki žemiau negu 68 dolerių už barelį. Tai mažiausia naftos kaina per pastaruosius ketverius metus.

Rusija, kurios ekonomika jau dabar kenčia nuo Vakarų šalių įvestų sankcijų, turėtų būti labiausiai nepatenkinta dėl OPEC sprendimo. Pajamos iš naftos ir dujų sudaro beveik 50 proc. Rusijos iždo įplaukų, o toliau pinganti nafta reikš dar didesnį nacionalinės valiutos rublio kritimą.

Vis dėlto, dėl tokio sprendimo galėtų nukentėti ir JAV bei Kanados skalūninės naftos pramonė. Žema žaliavinės naftos kaina atbaidys potencialius investuotojus, kadangi investicijos į naujus skalūninės naftos gavybos telkinius yra ypač didelės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“