Panašu, kad Saudo Arabija ir kitos nafta turtingos Persijos įlankos šalys prie naftos kainų kritimo prisitaikė, o sprendimas nemažinti žaliavos gavybos joms leis išlaikyti savo dalį naftos rinkoje.
Be to, didžiausios pasaulio naftos eksportuotojos nenori pademonstruoti savo baimės dėl skalūninės naftos revoliucijos JAV, kuri leis šiai šaliai įgyti energetinę nepriklausomybę per ateinančius du dešimtmečius.
Benzino vartotojai JAV taip pat turėtų džiaugtis dėl naujausio OPEC sprendimo. Lyginant su 2013 m. lapkričiu, benzino kaina už vieną galoną JAV vidutiniškai sumažėjo nuo 3,29 iki 2,80 dolerio. Ekspertai tikina, kad ji ir toliau smarkiai kris.
Rusija, kurios ekonomika jau dabar kenčia nuo Vakarų šalių įvestų sankcijų, turėtų būti labiausiai nepatenkinta dėl OPEC sprendimo.
Be to, po ketvirtadienį Vienoje OPEC priimto sprendimo pasaulio biržose žaliavinės naftos kaina nukrito iki žemiau negu 68 dolerių už barelį. Tai mažiausia naftos kaina per pastaruosius ketverius metus.
Rusija, kurios ekonomika jau dabar kenčia nuo Vakarų šalių įvestų sankcijų, turėtų būti labiausiai nepatenkinta dėl OPEC sprendimo. Pajamos iš naftos ir dujų sudaro beveik 50 proc. Rusijos iždo įplaukų, o toliau pinganti nafta reikš dar didesnį nacionalinės valiutos rublio kritimą.
Vis dėlto, dėl tokio sprendimo galėtų nukentėti ir JAV bei Kanados skalūninės naftos pramonė. Žema žaliavinės naftos kaina atbaidys potencialius investuotojus, kadangi investicijos į naujus skalūninės naftos gavybos telkinius yra ypač didelės.