OPEC strategija išstumiant konkurentus iš naftos rinkos pasiteisino

Panašu, kad OPEC strategija pašėlusiu tempu išgauti naftą net esant rekordiškai žemoms šios žaliavos kainoms pradeda duoti rezultatus. Pagrindinės organizacijos konkurentės JAV naftos pramonė kenčia, o tenykštės įmonės vis dažniau svarsto apie juodojo aukso išgavimo mažinimą, rašo cnn.com.
Naftos gavyba
Naftos gavyba / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) prognozuoja, kad vis daugiau JAV naftos pramonės atstovų permąstys savo verslo strategijas ir mažins produkcijos gavybą. IEA ataskaitoje taip pat pažymėta, kad naftos eksportas mažės iš visų OPEC nepriklausančių šalių.

Tiesa, naftos išgavimo mažėjimas JAV pastebimas jau nuo praėjusių metų spalio.

Tiesa, naftos išgavimo mažėjimas JAV pastebimas jau nuo praėjusių metų spalio. Nuo 2014 m. spalio iki 2015 m. liepos šalyje 59 proc. sumažėjo naftos gręžinių.

12 naftą išgaunančių valstybių vienijantis OPEC kartelis aršų mūšį dėl savo dalies pasaulinėje naftos rinkoje pradėjo 2014 m. lapkritį. Organizacija atsisakė sumažinti išgaunamos naftos kiekį, nes tokiu būdu siekė išstumti savo konkurentus iš rinkos.

Tačiau panašu, kad naftos perteklius rinkoje ir rekordiškai žemos jo kainos privertė karteliui nepriklausančias šalis po truputį mažinti žaliavos išgavimo apsukas.

Be to, gali būti, kad OPEC dalis pasaulinėje naftos rinkoje 2016 m. dar labiau išaugs, kadangi susitarimas dėl Irano branduolinės programos Teheranui suteikė šansą vėl tapti pasauliniu energetikos žaidėju. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų