Pirmąjį šių metų ketvirtį Škotijos vyriausybė mokesčių pavidalu iš naftos pramonės gavo 168 mln. svarų sterlingų.
Tuo tarpu 2014 m. sausį – kovą ši suma siekė 742 mln. svarų sterlingų.
Škotijos finansų ministras Johnas Swinney pažymėjo, kad pajamos iš naftos nėra pagrindinės biudžeto įplaukos.
Pirmąjį šių metų ketvirtį Škotijos vyriausybė mokesčių pavidalu iš naftos pramonės gavo 168 mln. svarų sterlingų.
Šio Didžiosios Britanijos regiono, kaip ir kitų pasaulio šalių, naftos pramonė smarkiai nukentėjo nuo pasaulinio naftos kainų kritimo, prasidėjusio dar praėjusių metų birželį.
Škotijos konservatoriai pažymėjo, kad duomenys apie mažėjančias įplaukas iš naftos rodo, kad už regiono nepriklausomybę agitavusios „Škotijos nacionalinės partijos“ (SNP) skaičiavimai buvo klaidingi ir, kad Edinburgas dar nėra pasiruošęs turėti visiškos fiskalinės autonomijos.
Škotijos konservatorių atstovas finansams Murdo Fraseris teigė: „Naftos pajamų kritimas per pirmuosius tris metų mėnesius yra neįtikėtinas“.
„Neįmanoma, kad nepriklausoma Škotija (esant tokioms sąlygomis) išgyventų“, – tikino konservatorius ir pridūrė, kad iš naftos gaunamų pajamų kritimo buvo tikimasi, tačiau nebuvo manyta, kad jis bus toks stiprus.
Tuo tarpu SNP atstovaujantis Škotijos finansų ministras Johnas Swinney akcentavo, kad šis regionas yra didžiausias naftos eksportuotojas ES.
„Naujausi duomenys rodo, kad gegužę Šiaurės jūroje buvo išgautas didžiausias naftos ir dujų kiekis nuo pat 2012 m. kovo. Jeigu tokia tendencija išliks ir toliau, galima tikėtis pirmojo produkcijos gavybos prieaugio per pastaruosius 15 metų“, – sakė J.Swinney.
„Vis dėlto, nafta nėra Škotijos ekonomikos pagrindas. Net be jos Škotija pagal sukuriamos produkcijos vertę vienam gyventojui yra trečia iš 12 Jungtinės Karalystės regionų, ir atsilieka tik nuo Londono ir (Anglijos) Šiaurės Rytų“, – pažymėjo už Škotijos nepriklausomybę pasisakęs J.Swinney.