Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 08 18 /13:50

„Perlas Energija“ vadovas: bendrovės finansiniai įsipareigojimai siekia daugiau nei 14 mln. eurų

Veiklą stabdančio nepriklausomo elektros tiekėjo „Perlas Energija“ vadovas Vilius Juraitis teigia, kad bendrovės finansiniai įsipareigojimai siekia apie 14 mln. eurų. Į šią sumą bendrovė įskaičiuoja ir kompensacijas klientams. Tuo tarpu bendrovės turtas, pirminiais skaičiavimais, siekia apie 15 mln. eurų. Įgyvendinus įsipareigojimus, įmonę planuojama likviduoti, kita veikla ji neplanuoja užsiimti.
Vilius Juraitis
Vilius Juraitis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Ketvirtadienį bendrovė paskelbė stabdanti savo veiklą. Elektrą savo klientams ji dar tieks iki rugpjūčio 31 d., tačiau tuo pat metu ragins juos pereiti pas kitus nepriklausomus elektros tiekėjus. Naują tiekėją klientai turės pasirinkti iki rugpjūčio 28 d.

Nutraukti sutarties su „Perlas energija“ nereikia, ji nutrūks automatiškai, kai klientai pasirašys sutartį su nauju tiekėju. Jei tai nebus padaroma, galimai klientai bus perkelti į garantinį tiekimą iki kol pasirinks kitą nepriklausomą tiekėją. Bendrovės vadovas V.Juraitis teigė, kad bendrovė dėl šio aspekto tiesiogiai bendrauja su kitais tiekėjais.

Didžioji dalis vartotojų yra pasirašę sutartis iki 2022 m. pabaigos. Likę 800 bendrovės klientų yra pasirašę sutartis iki 2023 m. vidurio.

III elektros rinkos liberalizacijos dalyviai, pasirašę sutartis su „Perlas Energija“, turi teisę grįžti į visuomeninį tiekimą. Tokių klientų bendrovė turi apie 70 tūkst.

Energetikos ministras Dainius Kreivys šios savaitės pradžioje užsiminė, kad III etapą planuojama atidėti bent metams.

Bendrovė taip pat žada kompensuoti kainų skirtumą tarp ankstesnių buvusių klientų tarifų ir naujų tarifų, užfiksuotų pas naujus tiekėjus.

„Jeigu šiuo metu klientas turi sutartį su galiojančia kainos data, pavyzdžiui, šių metų pabaiga ir pasirašys sutartį, kurioje galutinė elektros kaina po kompensavimo bus didesnė nei pas mus, mes kompensuosime skirtumą. Jeigu pas mus buvo 24 ct/kWh, pasirašius sutartį buvo 25 ct/kWh, yra vieno cento skirtumas ir kainos fiksavimo terminas galioja iki šių metų pabaigos, tą 1 ct sudauginsime iš vartotojo suvartotos elektros jau pas kitą mūsų tiekėją, padauginsime iš keturių mėnesių ir tą sumą kompensuosime“, – preliminarią kompensacijų tvarką paaiškino „Perlas Energija“ vadovas.

Kainos bus kompensuojamos ir tiems 20 tūkst. klientų, kurie sutartis nutraukė per pastarąsias dvi savaites. Priminsime, kad didelį klientų pyktį bendrovė užsitraukė rugpjūčio 5 d. paskelbusi, kad visiems klientams naikina fiksuotų kainų planus, tai lėmė, kad jie ėmė nutraukinėti sutartis.

V.Juraitis neįvardijo bendros sumos, kuri gali būti skirta kompensacijoms, tačiau buvo įsitikinęs, kad pinigų užteks įsipareigojimams padengti. Vis dėlto konkretūs skaičiai priklausys nuo pačių klientų pasirinkimo.

„Nenorėtume manipuliuoti skaičiais, bet esame pasiskaičiavę – ir tikrai neminėtume Ukrainos – tam tikrą buferį pagal tas kainas, kurias šiandien matome“, – kalbėjo jis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Elektros stulpas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Elektros stulpas

„Kalbame apie sumas, kurios yra tikrai nemažos“, – sakė V.Juraitis. Kompensacinio mechanizmo įgyvendinimą planuojama pradėti įgyvendinti nuo rugsėjo mėnesio.

„Perlas Energija“ buvo antras pagal kontraktų gausą elektros energijos tiekėjas buitiniams vartotojams, iki rugpjūčio pradžios turėjęs apie 180 tūkst. klientų, šiuo metu jų likę nepilnai 160 tūkst.

Bendrovė veiks tol, kol išparduos turtą, išmokės kompensacijas klientams, atsiskaitys su kreditoriais ir partneriais. Jeigu liks lėšų, pinigus žadama paaukoti Ukrainai. Tai planuojama įgyvendinti iki sausio vidurio, tuomet ketinama įmonę likviduoti.

„Perlas Energija“ vadovas V.Juraitis ketvirtadienį susitikime su žiniasklaida sakė, kad sprendimą lėmė trys veiksniai: prarastas pasitikėjimas iš klientų ir institucijų, aktyvių klientų nutraukinėjamos sutartys bei kreditorių atsisakymas finansuoti įmonės veiklą.

„Veiklą stabdydami šiandien, galime užtikrinti sąlygas klientams nukentėti mažiausiai. Jeigu mes bandytume rizikuoti tęsti veiklą, labai didelė tikimybė, kad atsidurtume situacijoje, kai nebegalime atsiskaityti su niekuo“, – sakė jis.

„Padėtį rinkoje, žiūrint į elektros kainas, vertiname kaip kritinę. Jūs turbūt puikiai žinote dėl ko. Mes tapome rekordus po rekordo mušančia šalimi, deja, bet tie rekordai kyla ne keliais procentais, o kartais. Elektros rinkoje situacija yra kritinė“, – komentavo V.Juraitis.

Jis teigė, kad vienintelis dalykas, dėl kurios gali, kaip vadovas, prisiimti atsakomybę, yra rekordiškai aukštų elektros kainų Lietuvoje nenumatymas.

Anot įmonės vadovo, „Perlas Energija“ finansiniai įsipareigojimai siekia gerokai virš 14 mln. eurų. Įmonės turtas, paskutiniais skaičiavimais yra apie 15 mln. eurų, tačiau, pridūrė V.Juraitis, tikroji turto vertė bus įvertinta jį pardavus.

Didžiąją bendrovės turto dalį sudaro finansiniai sandoriai, sudaryti Suomijos rinkoje. Jie sudaro apie 96 proc. viso „Perlas Energija“ turto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?