Pigi nafta reiškia pigų benziną, o nuo vidaus vartojimo priklausančiai JAV ekonomikai tai tik į naudą. Bent jau taip skelbia teorija. Praktikoje yra labai sunku surasti pigios naftos naudą, kuri atsispindėtų ekonominiuose pastarojo meto JAV rodikliuose.
Investicijų bankas „Goldman Sachs“ prognozuoja, kad dėl pigios naftos investicijos į energetikos sektorių mažės, o šios žaliavos pigimas nuo 30 iki 40 proc. sumažino ekonominio augimo tempus 2015 m., lyginant juos su situacija pernai.
Birželį JAV buvo sukurta 208 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai 2014 m. birželį šis skaičius siekė 281 tūkstantį.
Birželį JAV buvo sukurta 208 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai 2014 m. birželį šis skaičius siekė 281 tūkstantį. Ūkio augimo nuosmukis ypatingai pastebimas skalūninę naftą išgaunančiose valstijose – Teksase, Oklahomoje, Šiaurės Dakotoje, Vajominge ir Naujoje Meksikoje.
Mažesni naftos išgavimo kiekiai šiose valstijose padarė įtaką ir darbo vietų augimui kituose ekonomikos sektoriuose.
Jeigu naftos kaina pasaulio rinkose ir toliau mažės, JAV energetikos kompanijos pradės atleidinėti darbuotojus. Tiesa, tai labiausiai pajaustų tokios valstijos kaip Teksasas ir Oklahoma.
„Goldman Sachs“ atkreipia dėmesį ir į tai, kad situacija JAV ūkyje toli gražu nėra niūri. Benzino galono kainai per metus vidutiniškai sumažėjus doleriu, amerikiečiai sutaupė papildomus 137 mlrd. dolerių, kurių nevengia leisti.
Gegužę vartotojų išlaidos JAV ūgtelėjo 0,9 proc., o tai – didžiausias augimas per šešerius metus.
Amerikiečiai dėl pigesnio benzino sutaupytas pajamas noriai leido laisvalaikio pramogoms, tokioms kaip sporto prekės ar knygos. Vis dėlto, birželio mėnesio duomenys daug optimizmo prekybininkams jau nesuteikė.