Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pigiausiai už šildymą sostinėje moka Pilaitės bei Žirmūnų gyventojai

Vertinant vidutines dviejų pastarųjų šildymo sezonų kainas, mažiausiai už šildymą Vilniuje moka Pilaitės, Žirmūnų, Pašilaičių ir Lazdynų mikrorajonų gyventojai. Čia vidutinė šildymo sezono kaina nesiekia 4 Lt už kvadratinį metrą. Tuo tarpu didžiausia vidutinė kaina sostinėje – viršija net 6 Lt/kv. m. Brangiausiais rajonais, šildymo kainų atžvilgiu, galima vadinti Panerius, Senamiestį, Grigiškes, Naujininkus ir Naujamiestį.
Gyvenamieji namai Žirmūnų rajone
Gyvenamieji namai Žirmūnų rajone / Sauliaus Žiūros / BFL nuotr.

Pigiausi – naujesni ir tvarkingesni rajonai

Pavyzdžiui, Pilaitės gyventojai vidutiniškai mokėjo po 3,63 Lt už kvadratinį metrą 2011-2012 m. šildymo sezono metu, o 2012-2013 m. sezono vidutinė kaina už kvadratinį metrą buvo 3,80 Lt. Panašios vidutinės šildymo sezonų kainos buvo ir Žirmūnuose. Čia jos siekė atitinkamai 3,69 Lt/kv. m bei 3,92 Lt/kv. m. Pašilaičiuose – 3,82 Lt/kv. m ir 4,03 Lt/kv. m, o Lazdynų gyventojai vidutiniškai mokėjo po 3,91 Lt/kv. m ir 4,10 Lt/kv. m.

Pilaitės gyventojai vidutiniškai mokėjo po 3,63 Lt už kvadratinį metrą 2011-2012 m. šildymo sezono metu, o 2012-2013 m. sezono vidutinė kaina už kvadratinį metrą buvo 3,80 Lt

Tokius duomenis pateikė aktualios nekilnojamojo turto kokybės informacijos bei priemonių jai valdyti portalas Kurgyvenu.lt, renkantis bei analizuojantis duomenis iš valstybės bei savivaldybių institucijų, privačių įstaigų, teikiančių paslaugas gyventojams. Pasak portalo įkūrėjo Andriaus Gintalo, tai, jog į pigiausiųjų kategoriją pateko būtent šie rajonai – nestebina.

„Iš visų mūsų tirtų Vilniaus mikrorajonų, šiuose – daugiau naujesnių namų, yra renovuotų pastatų, didžioji dalis gyventojų senus langus pasikeitę į mažiau šilumai laidžius, pagamintus iš plastiko. Nemažą įtaką daro ir gerai prižiūrimos laiptinės su uždaromomis lauko durimis, sandariais langais. Visa tai ir sudaro pagrindines prielaidas, kodėl būtent šie rajonai yra pigesni, vertinant bendrame kontekste. Tiesa, nereikia pamiršti, jog čia apskaičiuota vidutinė kaina už 1 kvadratinį metrą“, – analizės duomenis komentuoja A. Gintalas.

Pasak jo, konkretus namas, kurio šilumos laidumas yra labai didelis – gali mokėti ir gerokai daugiau, nei apskaičiuota vidutinė rajono šildymo vertė vieno sezono metu. Arba atvirkščiai – naujos statybos, gerai prižiūrimas namas, pigiau. Tačiau, ypač renkantis naują būstą nuomai arba prieš perkant, šie rodikliai – verti apsvarstymo.

Kaina skiriasi net gretimuose namuose

Tuo tarpu brangiausiu rajonu, vertinant pagal šildymo kainas, tapo Paneriai. 2011-2012 m. šildymo sezono metu gyventojai vidutiniškai mokėjo po 6,31 Lt/kv. m, o 2012-2013 m. sezono vidutinė kaina už kvadratinį metrą buvo 6,49 Lt. Panaši situacija ir kituose brangiausiai už šilumą mokančiuose mikrorajonuose, tarp kurių patenka Senamiestis, Naujininkai ir Naujamiestis. Visuose juose vidutinė šildymo kaina gerokai viršija 5 Lt už kvadratinį metrą ribą. Ekspertų teigimu, vėlgi, kainą čia išpučia didelė dalis netvarkingų gyvenamųjų pastatų.

Brangiausiu rajonu, vertinant pagal šildymo kainas, tapo Paneriai. 2011-2012 m. šildymo sezono metu gyventojai vidutiniškai mokėjo po 6,31 Lt/kv. m

„Nenuostabu, jog gauti būtent tokie duomenys. Pavyzdžiui, keletas namų Paneriuose kone nuolat patenka į daugiausiai už šilumą mokančių daugiabučių sąrašą, kurį kiekvieną mėnesį pateikia Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija. Tokių gyvenamųjų namų yra ir Senamiestyje, Naujininkuose. Dažniausiai jie pastatyti dar iki 1990-ųjų ar net 1980-ųjų“, – gautus duomenis komentuoja nekilnojamojo turto brokeris Edvardas Bernotas.

Kaip pavyzdį jis nurodo Kurgyvenu.lt sistemoje pateikiamus šildymo kainų palyginimus konkrečiam namui. Šildymo kainos skiriasi net greta esančiuose namuose, statytuose tais pačiais metais ar net tos pačios statybų bendrovės. Pavyzdžiui, du pastatai Vilniuje – M. Jankaus g. 12 ir M. Jankaus g. 14 . Pirmojo daugiabučio vidutinė sezono kaina 2012 metais – 3,11 Lt už kv. m, antrojo – 2,51 Lt už kv. m. Taigi šių dviejų daugiabučių vidutinis mėnesio kainų skirtumas – 36 Lt, skaičiuojant 60 kv. m buto plotą.

„Taip yra todėl, kad šilumos tiekėjai taiko skirtingas kainų formules, todėl, jog jie yra statyti pagal skirtingas technologijas, šiluma daugiabučiams tiekiama skirtingomis trasomis ir pan.“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas E. Bernotas.

Pasak  A. Gintalo, duomenys apie vidutines šildymo sezono kainas skirtinguose rajonuose buvo įvertinti sisteminant dviejų paskutinių šildymo sezonų, kurie truko apie šešis mėnesius, kainas, gautas iš šilumos tiekėjų. Vertinami buvo tik tie pastatai, kurie priskiriami gyvenamųjų namų kategorijai – tiek mažaaukščiai gyvenamieji pastatai, tiek daugiabučiai.

Kurgyvenu.lt gyventojams leidžia įvertinti ne tik jų gyvenamosios ar planuojamos gyvenamosios vietos šildymo kainas, tačiau ir nusikalstamumo lygmenį, oro užterštumą, demografinę padėtį, atstumą iki svarbiausių objektų ir pan. Norintieji palyginti du skirtingus pastatus gali naršyklės lange įvesti www.kurgyvenu.lt/palyginimas ir, nurodę du norimus palyginti pastatus, įvertinti jų skirtumus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos