Pirmame etape elektros tiekėją turės pasirinkti beveik 100 tūkst. būstų savininkų

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinio elektros tiekimo buitiniams vartotojams, šią vasarą beveik 100 tūkst. tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkų gaus pranešimus iš visuomeninio tiekėjo apie tai, kad jų esamos visuomeninio tiekimo sutartys baigia galioti 2021 metų sausio 1 dieną.
Elektra
Elektra / 123RF.com nuotr.

Iki gruodžio 10 dienos šie vartotojai kviečiami naujai pasirinkti elektros energijos tiekėją, iš jau siūlančiųjų savo paslaugas, teigiama „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) pranešime.

Iš viso šalyje yra 98,4 tūkst. objektų, kurie patenka į pirmąjį tiekėjo pasirinkimo etapą. Šiame etape dalyvauja daugiausiai – 5 tūkst. kWh ar daugiau per metus energijos suvartojantys objektai. Antrame etape, iki 2021 metų gruodžio 10 dienos, naują tiekėją turės pasirinkti suvartojantys daugiau kaip 1 tūkst. kWh energijos, o trečiame etape, iki 2022-ųjų gruodžio 10 dienos, – visi likusieji elektros energijos vartotojai. Į paskutinį etapą bus įtraukiami ir socialiai pažeidžiami gyventojai, namų bendrijos bei administratoriai.

Per liepą šie gyventojai gaus visuomeninio tiekėjo laišką apie nuo sausio 1-osios pasibaigsiančią elektros tiekimo sutartį ir informaciją apie galimybę pasirinkti naują tiekėją.

Anot ESO generalinio direktoriaus Mindaugo Keizerio, į pirmąjį tiekėjo pasirinkimo etapą pateko maždaug 5,83 proc. visų buitinių Lietuvos elektros energijos vartotojų.

„Per liepą šie gyventojai gaus visuomeninio tiekėjo laišką apie nuo sausio 1-osios pasibaigsiančią elektros tiekimo sutartį ir informaciją apie galimybę pasirinkti naują tiekėją. Nuo rugsėjo pradžios, šiems vartotojams nepareiškus nesutikimo, ESO perduos jų kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis tiekėjams, kurie galės teikti savo pasiūlymus klientams“, – pranešime sakė M.Keizeris.

Jo teigimu, tuomet klientams beliks pasirinkti jiems tinkamiausias elektros energijos tiekimo paslaugas siūlančio tiekėjo pasiūlymą ir šis pasirūpins visa reikalinga dokumentacija.

„Tuo atveju, jei vartotojai prieštarautų, kad jų duomenys būtų saugiai perduodami kitiems tiekėjams, jiems reikėtų informuoti apie tokią savo valią ESO ir savarankiškai kreiptis į norimą tiekėją, siekiant gauti elektros energijos tiekimo pasiūlymą bei pasirinkti tiekėją iki 2020 metų gruodžio 10 dienos“, – sakė M.Keizeris.

Nesutinkantys, kad jų duomenys būtų perduoti tiekėjams, vartotojai apie savo nesutikimą turės pranešti ESO iki rugpjūčio 31 dienos.

Visuomeninio tiekėjo paslaugų atsisakymas yra valstybės sprendimas nuosekliai panaikinti monopolines sąlygas elektros energijos tiekimo buitiniams vartotojams rinkoje. Valstybė toliau reguliuos tik kai kurias kainos dedamąsias: už elektros energijos perdavimo, skirstymo ir viešuosius interesus atitinkančias paslaugas. Elektros energijos įsigijimo ir tiekimo kainas lems tiekėjų konkurencija ir kaina biržoje.

Vartotojams, kurie iki nurodyto laiko nepasirinks naujo tiekėjo, ESO teiks garantinio energijos tiekimo užtikrinimo paslaugą, kurios elektros energijos kaina bus perskaičiuojama kas mėnesį, atsižvelgiant į praėjusio mėnesio vidutinę biržos kainą ir pritaikant koeficientą 1,25. Papildomai su ESO reikės atsiskaityti už tinklo paslaugas – elektros energijos persiuntimą ir su tuo susijusias paslaugas.

Garantinis tiekimas numatytas kaip laikinas elektros energijos tiekimas 6 mėnesių periodui – tam, kad būtų galima pasirinkti tiekėją, jei to klientas nespėjo padaryti iki gruodžio 10 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs