Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
02 17

Lietuvoje vis dar išskirtinis būdas mokėti už pagamintą elektrą: papasakojo, kodėl jį pasirinko ir įvardijo trūkumus

Šiuo metu gaminančiam vartotojui už naudojimąsi elektros tinklais yra galimybė atsiskaityti keturiais būdais, tačiau nuo vasario 1 d. Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius tapo pirmuoju buitiniu vartotoju, atsiskaitančiu vadinamuoju grynojo atsiskaitymo arba „net billingo“ būdu. Ką tai reiškia ir kam tinka šis būdas?
Saulės energeika
Saulės energeika / Shutterstock nuotr.

Nuo sausio 1 d. įsigaliojus tvarkai, pagal kurią gaminantys elektros vartotojai galės pereiti iš dvipusės apskaitos (angl. net mettering) į grynojo atsiskaitymo (angl. net billing) modelį, Lietuvoje nuo vasario 1 d. yra jau atsirado ir pirmasis toks vartotojas, savo noru pasirinkęs naująją sistemą.

Tiekėjui ir institucijoms susiorientuoti kaip viskas turėtų atrodyti buitinio kliento atveju užtruko mėnesį, o šiandien Martyno Nagevičiaus saulės elektrinė veikia pagal naująjį apskaitos modelį. Tikroji nauda ar nuostolis pradės ryškėti kovo mėnesį, kai saulė pagaliau ilgam išlys iš už žiemiškų debesų ir prasidės apčiuopiama gamyba.

Kaip jau skelbėme, nuo naujųjų metų buitiniams gaminantiems vartotojams pabrango visi trys pagrindiniai apmokėjimo už naudojimąsi elektros tinklais būdai.

Ar toks metodas gali būti pigesne alternatyva? Ieškančius pigesnių elektros gamybos ir vartojimo būdų atsinaujinančios energetikos ekspertas įspėja – tai ne kiekvienam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos