„Turbūt puikiai suprantame, kada jau kalbama apie tai, kad artimiausiu metu bus atvežtas kuras ir kasetės užkrautos į elektrinę, kalbėti apie kitokius būdus yra pakankamai sudėtinga. Tačiau tai, kas padaryta ir techniškai, ir politiškai, manau, tikrai leidžia daryti prielaidą, kad šitas projektas, kuris nėra saugus, mūsų manymu (...) nebūtų galima jo iki galo realizuoti. Jeigu tai bus bandoma daryti, manau, kad ekonomiškai neapsimokės ir bus sudėtinga“, – interviu LRT radijui antradienį sakė S.Skvernelis.
Kartu jis negailėjo kritikos 2008–2012 metais dirbusiai konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybei, kuri, S.Skvernelio žodžiais, „kolaboravo“ su Baltarusija.
„Aišku, labai blogai, kad projektas atsirado. Ir jeigu būtų Lietuva savo laiku užėmusi pakankamai ryžtingą poziciją ir ieškojusi kitokių išeičių, gal mes šiandien tos problemos neturėtume, bet tuometinė Andriaus Kubiliaus vyriausybė kolaboravo su Baltarusija, kartu vystė atominių elektrinių projektus tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje, kalbėjo apie bendrą rinką. (...) Tuo metu mūsų pozicijos nebuvimas arba pritarimas tam leido tą elektrinę pastatyti“, – sakė S.Skvernelis.
2010 metų balandį premjeras A.Kubilius Baltarusijos premjerui Sergejui Sidorskiui išsakė nuogąstavimų ir pastabų dėl Minsko pasirinktos vietos naujai atominei elektrinei. A.Kubilius taip pat teigė, kad Lietuva ir Baltarusija gali plėsti bendradarbiavimą energetikoje, o Minskas galėtų pasinaudoti Lietuvos patirtimi, kuriant branduolinės energetikos reguliatorių.
Tų pačių metų liepą A.Kubilius, komentuodamas naujos atominės elektrinės Lietuvoje planus, sakė, kad aktyviau bendradarbiaujant su Baltarusija, Lietuvai gali pavykti įtikinti Minską atsisakyti planų statyti naują jėgainę netoli Lietuvos sienos.
Lietuva yra pagrindinė už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos jėgainės kritikė ir pernai pripažino Astravo atominę elektrinę nesaugia, keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.
Lietuva žada blokuoti elektrinės gaminamos elektros importą ir taip apsunkinti projektą. Tačiau kitos Europos šalys nesutiko su Lietuvos pasiūlymo imtis platesnio boikoto.
Minskas tikina, kad Astravo elektrinė statoma saugiai. Baltarusija tikisi, kad pirmasis jėgainės reaktorius pramoninei elektros gamybai bus parengtas iki 2019 metų pabaigos, o antrasis pradės veikti 2020 metų viduryje. Projektą finansuoja Rusijos vyriausybė.