Nacionalinė energetikos sektoriaus studija atnaujinta atsižvelgiant į permainas Lietuvos energetikoje. Tai – statomas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas, tiesiamos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija, pasikeitusi įstatymų bazė.
Naujoje studijoje modeliuojami scenarijai, kaip užsitikrinti konkurencingą ir stabilų elektros energijos tiekimą vartotojams, jeigu susiklostytų nepalankios išorinės sąlygos.
Naujoje studijoje modeliuojami scenarijai, kaip užsitikrinti konkurencingą ir stabilų elektros energijos tiekimą vartotojams, jeigu susiklostytų nepalankios išorinės sąlygos.
„Mokslininkų pateikti variantai leidžia lygiaverčiai pasiekti energetinio saugumo tikslus – užsitikrinti stabilų energijos tiekimą konkurencingomis kainomis kartu mažinant priklausomybę nuo energijos importo, didinant vietinės gamybos apimtis. Skiriasi tik jų įgyvendinimo kaštai. Priimant sprendimus dėl optimalaus varianto reikia įvertinti visas aplinkybes“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Studija susideda iš trijų dalių – energetikos sektoriaus perspektyvinės plėtros analizės atsižvelgiant į Europos Sąjungos (ES) iniciatyvas, pasiūlymų Nacionalinei šilumos ūkio plėtros 2014–2020 m. programai ir Nacionalinės energetikos strategijos projekto.
Dalis tyrime pateiktų siūlymų dėl konkurencingos vidaus elektros energijos gamybos plėtros (pavyzdžiui, komunalinių atliekų ir biokuro kogeneracines elektrinių statyba Vilniuje ir Kaune) jau yra įvertinti ir numatyti Nacionalinėje šilumos ūkio plėtros 2014-2020 m. programoje, kurią Vyriausybė priėmė šiemet balandžio mėnesį.
Siekiant pasirinkti optimaliausią variantą Nacionalinės energetikos strategijos projektas toliau bus svarstomas Energetikos ministerijoje, derinamas su kitomis atsakingomis institucijomis, su juo bus supažindinta visuomenė. Galutinis sprendimą turės priimti Vyriausybė ir Seimas.