„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Priklausomybę nuo rusiškų dujų mažinanti Europa krypsta į Afrikos tiekėjus

Naujas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) eksporto projektas vakarinėje Afrikos pakrantėje sulaukė Lenkijos ir Vokietijos dėmesio, Europoje įsisiūbavus energetikos krizei, išprovokuotai agresyvios Rusijos invazijos į provakarietišką Ukrainą.
Dujotiekis
Dujotiekis / 123RF.com nuotr.

Kol kas šis solidus SGD eksporto projektas parengtas 80 proc., o tiekimas tikėtinas tik kitų metų pabaigoje. Tuo tarpu jo vystyme dalyvaujančios Jungtinės Karalystės energetikos milžinės BP gavybos veiklos vadovas Gordonas Birrellas pareiškė, kad projektas plėtojamas kaip tik pačiu laiku, Europai mažinnat priklausomybę nuo dujų importo iš Rusijos.

„Dabartiniai įvykiai pasaulyje perša požiūrį, kad SGD gali atlikti gyvybiškai svarbų vaidmenį užtikrinant valstybių ir regionų energetinį saugumą“, – pabrėžė jis.

Tikėtina, kad telkinyje prie Senegalo ir Mauritanijos krantų glūdi apie 425 mlrd. kubinių metrų dujų, o tai – penkis kartus daugiau nei Vokietija sunaudojo 2019-aisiais.

Afrikos gamtinių dujų ištekliai dideli, kelios Šiaurės Afrikos šalys, įskaitant Alžyrą, jau eksportuoja dujas į Europą, bet nepakankama infrastruktūra bei saugumo problemos ilgą laiką trukdė eksporto plėtrai tiek šiame regione, tiek ir kitur žemyne.

Didžiausi Afrikos dujų ištekliai yra Nigerijoje, tačiau ši šalis į Europą jų nukreipia vos 14 proc., iš esmės dėl didelių transportavimo išlaidų bei vagysčių.

Europa stengiantis užsitikrinti alternatyvius tiekimo šaltinius, jos vadovai kreipėsi į Katarą, Azerbaidžaną bei Šiaurės Afrikos šalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų