„Biokuro kainos įvairiose savivaldybėse skiriasi beveik dvigubai, nuo 400 iki 700 litų už toną naftos ekvivalento, ir tai sunku paaiškinti, nes kuro gamybos ir tiekimo sąlygos visur panašios“, – teigia biržos operatorės „Baltpool“ generalinė direktorė Laura Žalaitė. Ji pabrėžė, kad birža eliminuos dabartinę nelygybę tarp stambių ir smulkių gamintojų, nes visi pasiūlymus teiks anonimiškai, vadovaudamiesi vieninteliu kriterijumi – siūloma parduodamo biokuro kaina.
Biokuro gamybos ir tiekimo bendrovių bei smulkiųjų biokuro gamintojų nuomone, per anksti įvedama nauja apsirūpinimo biokuru tvarka – atsisakius įprastų ilgalaikių sutarčių, kurios pasirašomos su viešųjų konkursų laimėtojais, iškilo pavojus verslui. Mat kiekviena sutartį sudariusi bendrovė yra tikra, kad sutarties laikotarpiu turės stabilų darbą ir galės planuoti savo verslą.
„Jeigu būsime verčiami eiti į biržą, nedėsiu daugiau pinigų į šį verslą. Matau ne kokią perspektyvą – išardžius dar tik pradėjusią tobulėti apsirūpinimo biokuru tvarką, katilinės, kentėdamos dėl kuro tiekimo ritmo sutrikimų, nuspręs grįžti prie visada garantuotai tiekiamų gamtinių dujų, nors dabar jos trigubai brangesnės“, – teigė miškininkystės bendrovės „Penki arai“ vadovas Nerijus Vertelka