Rekordiškai atpigusi nafta nebedomina jūrų piratų

Kažkada „juodąjį auksą“ gabenančių tanklaivių užgrobimas ir naftos pardavimas juodojoje rinkoje reiškė aukso kalnus jūrose siaučiantiems piratams. Tačiau per pastaruosius pusę metų naftos kaina smigo žemyn dėl šio išteklio pertekliaus visame pasaulyje, todėl kai kurie piratai į tokį grobį šiandien numoja ramia širdimi, rašo naujienų svetainė qz.com.
Sugautus piratus dažnai tenka paleisti, nes jų nėra kur teisti.
Sugauti jūrų piratai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Naftos kainoms nusiritus iki žemesnės negu 30 dolerių už barelį ribos, piratavimas jau nebėra toks pelningas verslas, kaip prieš kelerius metus, bareliui kainuojant apie 106 dolerius“, – teigia Florentina Adenike Ukonga, Gvinėjos įlankos komisijos, kuri skatina bendradarbiavimą tarp Vakarų Afrikos šalių, valdybos narė.

Jos teigimu, drastiškas naftos kainų mažėjimas buvo svarbus veiksnys, lėmęs piratavimo apimčių sumažėjimą regione.

Dauguma 2014 m. Vakarų Afrikoje piratų įvykdytų išpuolių buvo prieš laivus, gabenusius naftą arba jos produktus, tokius kaip dyzelinas.

Gvinėjos įlanka yra laikoma gana nauja piratų išpuolių vieta, kuri tokia tapo po pradėtos kovos prieš piratavimą rytinėje Afrikos pakrantėje. Būtent tada dalis piratų persikėlė į vakarinėje žemyno dalyje esančią Gvinėjos įlanką, kurioje su piratais aktyviausiai kovoja Nigerijos laivynas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų