Rijadas: išpuoliais prieš naftos infrastruktūrą taikomasi į viso pasaulio tiekimo saugumą

Prieš du Saudo Arabijos tanklaivius ir didelį naftotiekį surengtais išpuoliais taikomasi ne tik į šalies saugumą, bet ir į viso pasaulio naftos tiekimo saugumą, trečiadienį pareiškė Rijadas.
Naftos gavyba
Naftos gavyba / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Saudo Arabija Nafta

Dėl bepiločių skraidyklių atakos, kurią pareiškė surengę Jemene veikiantys husiais vadinami sukilėliai, antradienį buvo sustabdytas naftos tiekimas vienu pagrindinių Saudo Arabijos naftotiekių.

Tai dar padidino įtampą Persijos įlankoje, kurią jau sukrėtė sekmadienį prie Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) krantų surengtos paslaptingos atakos prieš keturis laivus, įskaitant du Saudo Arabijos tanklaivius.

„Ministrų kabinetas patvirtina, jog šiais terorizmo ir sabotažo aktais ... taikomasi ne tik į karalystę, bet ir į pasaulio naftos tiekimo saugumą bei į viso pasaulio ekonomiką“, – pareiškė Saudo Arabijos vyriausybė po Džedos mieste antradienio vakare įvykusio posėdžio, kuriam pirmininkavo karalius Salmanas.

Bepilotėmis skraidyklėmis antradienį buvo atakuotos dvi Saudo Arabijos rytus ir vakarus jungiančio didelio naftotiekio siurblinės. Šis naftotiekis, kurio pajėgumas siekia 5 mln. barelių naftos per dieną, laikomas strateginiu alternatyviu Saudo Arabijos naftos eksporto maršrutu tuo atveju, kai yra uždaryta laivybos linija iš Persijos įlankos per Hormūzo sąsiaurį.

Atsakomybę už šią ataką prisiėmė husių sukilėliai, kurie pareiškė tai padarę dėl Saudo Arabijos ir jos sąjungininkų „nusikaltimų“ jų šalyje.

Saudo Arabijos energetikos ministras Khalidas al-Falihas (Chalidas Falihas) pareiškė, jog per „sabotažo aktus“, kurie iki šiol nebuvo paaiškinti, prie JAE krantų buvo „gerokai apgadinti“ Saudo Arabijos tanklaiviai „al Marzoqah“ ir „Amjad“. Tačiau, anot jo, per šias atakas buvo išvengta ir aukų, ir naftos išsiliejimų.

Išsamesnės informacijos apie tikslų tų išpuolių pobūdį iki šiol nepateikė nei Saudo Arabija, nei JAE. Abi šios šalys yra artimos Jungtinių Valstijų sąjungininkės.

Saudo Arabijos ministrų kabinetas paragino „kovoti su teroristų struktūromis, kurios rengia tokius sabotažo aktus, įskaitant Irano remiamus husių kovotojus Jemene“.

Saudo Arabija – didžiausia pasaulyje naftos eksportuotoja – šiuo metu išgauna apie 10 mln. barelių naftos per dieną. Iš šio kiekio, eksportuojama maždaug 7 mln. barelių per dieną.

Didžioji dalis Saudo Arabijos eksportuojamos naftos šiuo metu kraunama į tanklaivius karalystės Persijos įlankos pakrantėje veikiančiuose terminaluose ir tiems tanklaiviams tenka plaukti per Hormūzo sąsiaurį, kurį Iranas ne kartą grasino blokuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų