„Pastaruoju metu žiniasklaidoje vis pasirodo informacija, kad sostinėje veikiantys nepriklausomi šilumos gamintojai iš tiesų yra susiję su „Vilniaus energija“. Jei ši informacija pasitvirtintų, tuomet reikėtų aiškintis, ar tuo nebuvo piktnaudžiaujama – pavyzdžiui, išpučiant sąnaudas, kad nepriklausomi gamintojai galėtų brangiau parduoti šilumą ir taip pasididinti pelną vartotojų sąskaita“, – teigė R. Masiulis.
Energetikos ministras pabrėžė, kad reikalavimas užtikrinti didesnį skaidrumą šilumos ūkyje nėra taikomas išskirtinai Vilniui. Tokie patys skaidrumo standartai turi būti taikomi visos Lietuvos šilumos sektoriui. Energetikos ministerija artimiausiu metu kaip tik ir ketina išsiaiškinti, kokia situacija yra kituose miestuose bei kokie ryšiai sieja šilumos sektoriuje dirbančias įmones.
Viešai skelbta informacija, kad biokuro katilines Vilniuje valdančių bendrovių akcininkai registruoti užsienyje. Tais atvejais, kai šilumos gamintojų akcininkai slepiasi už užsienio valstybėse registruotų bendrovių, jų sąsajas su kitomis šilumos sektoriuje veikiančiomis įmonėmis patikrinti labai sudėtinga, nes tokie šilumos gamintojai nėra įpareigoti atskleisti tikruosius naudos gavėjus. Todėl Energetikos ministerija inicijuos permainas šioje srityje. Kaip viena alternatyvų svarstoma priimti teisės aktus, kurie įpareigotų atskleisti informaciją apie tikruosius naudos gavėjus.
„Vartotojai turi žinoti, į kieno kišenes iš tiesų nukeliauja jų sumokėti pinigai“, – paaiškino R. Masiulis.
Žinant, kad šilumos tiekėjas, nepriklausomas šilumos gamintojas ar kuro tiekėjas yra susiję, būtų galima priimti atitinkamus sprendimus dėl reguliavimo bei užkirsti kelią piktnaudžiavimui.