Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rolandas Paksas: šiandien Lietuvai atominis reaktorius kaip komercinis projektas yra per sunkus ir nereikalingas

Parlamentinei daugumai priklausančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas Rolandas Paksas siūlo politikams, svarstysiantiems Nacionalinės energetikos strategiją, „nepagailėti nei laiko, nei diskusijų, nei susitarimų“.
Rolandas Paksas
Rolandas Paksas / Luko Balandžio nuotr.

Jis pasisako už parlamentinių partijų susitarimą dėl strateginių energetikos tikslų.

„Energetikos strategija – svarbus dalykas ir tam reikia nepagailėti nei laiko, nei diskusijų, nei susitarimų. Būčiau už nacionalinio susitarimo tarp politinių partijų pasirašymą, kad pasikeitus valdžiai būtų tęstinumas – lygiai taip kaip buvo susitarimas dėl Lietuvos stojimo į ES ar NATO“, – pirmadienį BNS sakė R.Paksas.

Tačiau jis neatsakė į klausimą, ar pradedamoje svarstyti strategijoje turi būti aptartas naujos atominės elektrinės klausimas.

„Nebūčiau šalininkas šiandien skubėti Lietuvoje statyti tokį reaktorių, dėl kokio tariamasi su „Hitachi“. „Hitachi“ siūlomo reaktoriaus statybai negalime jokiu būdu pritarti. Ačiū, viso gero, tauta referendume išsprendė šį klausimą. Nebėra kitų diskusijų“, – teigė R.Paksas.

Tačiau jis sutinka, kad Lietuvoje branduolinė elektrinė galėtų būti statoma, tik kur kas saugesnė ir su kitais investuotojais.

„Šiandien Lietuvai atominis reaktorius kaip komercinis projektas yra per sunkus ir nereikalingas. Jeigu atsirastų trečios kartos reaktorius, modernus arba du modernūs reaktoriai, siūlyčiau sėsti prie derybų stalo dėl tokio varianto. Į atominę  energetiką turėtų įsilieti labai didelis žaidėjas – ES, nes būtent energetinis saugumas yra svarbi Europos Sąjungos sudedamoji dalis. Ir ES turėtų ateiti čionai ir su pinigais, ir su savo geopolitine įtaka, ir su savo patirtimi, ir kaip stiprus derybininkas“, – BNS teigė R.Paksas.

Pasak jo, Lietuva daugiau dėmesio galėtų skirti žaliajai energetikai: „Aš gal labiau kreipčiau dėmesį  į bioenergetiką, saulę, vėją, šilumines kogeneracines elektrines. Toks Lietuvos kelias turėtų būti energetine prasme – labiau žalias kelias. Lietuva gali eiti Švedijos keliu, kuri praktiškai po kažkiek metų nebenaudos iškastinių šaltinių – nei dujų nei naftos“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų