„Jeigu manoma, jog atominė elektrinė – per didelė finansinė našta Lietuvai, svarstykime apie mūsų valstybės dalį projekte, peržiūrėkime ją, ieškokime kitų potencialių investuotojų. Tačiau tai neturi tapti pretekstu nubraukti visą jau padarytą darbą“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė R.Švedas.
Komentuodamas argumentus dėl galimai didelės savikainos, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius teigė, kad neįmanoma prognozuoti, kokia bus energetika po 60 metų.
„Kai atominės elektrinės pastatymo išlaidos atsiperka, ji, vaizdžiai kalbant, pradeda investuotojams dėti auksinius kiaušinius. Tada atominėje jėgainėje gaminama elektra tampa antra pagal pigumą po pagaminamos hidroelektrinėse. To niekas negali nuginčyti. Kad ir kokia padėtis būtų rinkoje, VAE pagaminamos elektros energijos kaina bus labai konkurencinga“, – sakė jis.
R.Švedo teigimu, nepastačius savo atominės elektrinės, Lietuvai tektų gyventi jėgainių Karaliaučiuje ir Baltarusijoje pašonėje, ir būti „nuo jų energetiškai priklausomiems dar apie 60 metų“.