„Kompanija sumokėjo 1,3 mlrd. JAV dolerių avansą Kurdistano vyriausybei pagal naftos tiekimo sutartį“, – nurodoma ataskaitoje.
Toks susitarimas susilaukė Bagdado kritikos.
„Rosneft“ praėjusį mėnesį pranešė pasirašiusi susitarimus dėl penkių naftos gavybos blokų Kurdistano regione, siekiančiame atsiskirti nuo Irako. Tačiau vėliau Irako naftos ministerija pareiškė, kad tik federalinė valdžia turi teisę derėtis dėl investicijų į šalies energetikos sektorių.
Irako naftos ministras Jabbaras al-Luaybi smarkiai sukritikavo „neatsakingus tam tikrų pareigūnų Irake ar užsienyje pareiškimus“, tačiau konkrečiai „Rosneft“ neminėjo.
Kaip žinoma, rugsėjį Irako kurdai surengė referendumą dėl nepriklausomybės, kuriame didžioji dalis žmonių balsavo už atsiskyrimą nuo Irako. Tai paskatino nerimą dėl naftos tiekimo iš šio regiono.
„Rosneft“ praėjusį mėnesį pranešė, kad remiantis „konservatyviais“ skaičiavimais, išgautinos naftos atsargos minėtuose penkiuose naftos blokuose Kurdistane, dėl kurių kompanija pasirašė sutartis, sudaro apie 670 mln. barelių.
„Rosneft“ antradienį taip pat pranešė, kad jos grynasis pelnas trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, beveik padvigubėjo nuo 26 mlrd. rublių (375 mln. eurų) iki 47 mlrd. rublių (680 mln. eurų).