Bendrove „Vilstata“, kuri atlieka daugybę Ignalinos atominės elektrinės išmontavimo darbų ir stato branduolinio kuro saugyklą, susidomėjo rusų investicinė grupė „Unako“, skelbia TV3 „Savaitės komentarai“. Gali būti, kad jai jau pavyko nupirkti 51 proc. „Vilstatos“ akcijų.
„Aš manau, per Vladislovą ir Ingą Mažeikas, mūsų įmonę jau metus perka Rusijos įmonė“, – teigė „Vilstatos“ vadovas Osmanas Kacyjevas.
Jo teigimu, Mažeikos iš vienų „Vilstatos“ savininkų akcijas išmušė gudrumu, o iš kitų – apgaule. Kai kurie žmonės sako, kad jiems buvo grasinta, skelbia TV3.
Rusų pažadais apie naujas investicijas, skolų padengimą ir leidimą toliau dirbti buvo susižavėję ir patys pagrindiniai „Vilstatos“ akcininkai. Tačiau pažadų rusai netesėjo, todėl savininkai persigalvojo dėl akcijų pardavimo.
„Vilstata“ turi didelę patirtį dirbdama Lietuvos nacionalinio saugumo objektuose.
„Mes statėme Ignalinos atominę elektrinę, o dabar turime sutartį dėl branduolinio kuro saugyklos statybų ir deramės dėl dar vienos sutarties“, – paaiškino, kodėl rusams gali būti svarbu įsigyti mažą ir prasiskolinusią įmonę Visagine, O.Kacyjevas.
Uždarinėja vien rusai
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, „darbietis“ Artūras Paulauskas pripažįsta, kad lietuviškų įmonių Ignalinos atominės elektrinės uždarymo darbuose beveik neliko.
„Beveik visas jas arba nuperka, arba įvairiais agresyviais veiksmais sužlugdo Rusijos kompanijos. Aktyviausia iš jų yra „Unako“, – sakė jis.
Norime ar nenorime, turime pasakyti, kad šiandien rusų bendrovės uždarinėja mūsų atominę elektrinę, – sakė A.Paulauskas.
A.Paulauskas priminė, kad „Nukem Technologies“ šiuo metu taip jau yra nebe vokiečių, o rusų „Rosatom“ kontroliuojama įmonė.
„Norime ar nenorime, turime pasakyti, kad šiandien rusų bendrovės uždarinėja mūsų atominę elektrinę. Nenoriu sakyti, kad šiame objekte gali būti kerštaujama, tačiau mes suteikdami jiems visas galimybes atlikti beveik visus darbus, pasitikime tik jų sąžiningumu. Kitų garantijų daugiau nebėra“, – teigė jis.
Pakomentuoti situacijos „Unako“ akcininkas Sergejus Petrovas nesutiko. Iš pradžių paprašęs paskambinti vėliau, po to jis nebeatsiliepė telefonu. Aparatas buvo išjungtas.