Kaip rašo gazeta.ru, artimiausiu metu Rusijoje numatomas vandens jėgainėse pagaminamos elektros kiekio didėjimas, o daugiausiai investicijų dėl pajėgumų didinimo sulauks didžiosios Sibiro hidroelektrinės.
Šiam tikslui įvairios šalies energetikos kompanijos žada išleisti dešimtis milijardų rublių.
Nepaisant to, kad Rusijoje yra antri pagal dydį pasaulyje hidroenergetikos resursai po Kinijos, jų įsisavinimas, lyginant su kitomis šalimis, yra menkas.
Kanadoje yra naudojami 65 proc., JAV 85 proc., o Prancūzijoje 95 proc. hidroenergetikos pajėgumų. Tuo tarpu Rusijoje šis rodiklis siekia vos 19 proc.
Rusijoje hidroelektrinėse pagaminama tik 15 proc. visos elektros energijos.
Energetikos bendrovės didesnį dėmesį vandens jėgainėms skiria dėl keletos priežasčių. Šios elektrinės yra pajėgios efektyviai patenkinti vartotojų energijos poreikius piko metu, o jų pajėgumus lengva kontroliuoti keičianti vandens srovės greitį.
Be to, energetikai priduria, jog hidroenergija ekologiškesnė, nes ją gaminant nėra teršiama atmosfera, skirtingai nei deginant dujas ar akmens anglis. Maža to, skirtingai negu minėtosios medžiagos, vanduo yra nemokamas.
Tačiau egzistuoja ir keletas itin didelių su hidroelektrinėmis susijusių minusų – daug laiko užimančios ir nemažai kainuojančios investicijos į infrastruktūrą bei galima žala vietovės ekosistemai.
Vis dėlto, skeptikai siūlo nepamiršti, kad atsižvelgiant į susiklosčiusią makroekonominę situaciją Rusijoje bei pigių kreditų stygių, naujų hidroelektrinių statybos proveržio šalyje gali tekti ir palaukti.