Rusijos ministras įsitikinęs: naftos barelis šiemet kainuos 40 JAV dolerių

Dabartinė naftos kaina yra nepaprastai maža ir labiausiai tikroviškas yra scenarijus, pagal kurį vidutinė naftos kaina 2016 metais sudarys 40 JAV dolerių už barelį, pareiškė Rusijos ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas.
Rusijos ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas
Rusijos ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

„Esame parengę nepalankiausių sąlygų scenarijų, kuriame numatyta 25 JAV dolerių už barelį kaina. Manome, kad turime būti pasirengę trumpalaikiams tokio pobūdžio išbandymams, bet nemanome, kad vidutinė kaina šiais metais bus tokio lygio. Bet kokiu atveju, esame pasirengę 25 JAV dolerių už barelį kainai“, – pareiškė ministras Rusijos Pirmojo kanalo laidoje „Laikas“ („Vremia“).

„Turime ir kitą scenarijų, kuris, mano nuomone, yra tikroviškesnis – 40 JAV dolerių už barelį kainos. Ir manau, kad mes visi dabar orientuojamės maždaug į šį lygį“, – pridūrė jis.

Rusijos 2016 metų biudžetas parengtas remiantis prielaida, kad naftos kaina šiemet vidutiniškai 50 JAV dolerių už barelį. Finansų ministras Antonas Siluanovas jau yra pasiūlęs parengti biudžeto pataisas remiantis prielaida, kad nafta vidutiniškai kainuos 40 JAV dolerių už barelį.

Verslo dienraščio „Komersant“ duomenimis, Ekonominės plėtros ministerija yra apskaičiavusi, kad naftai šiemet kainuojant vidutiniškai 40 JAV dolerių už barelį, bendrasis vidaus produktas (BVP) smuktų 0,8 proc., pramonės gamyba sumažėtų 0,3 proc., o infliacija siektų 8 – 8,5 procento.

Investicijos pagal šį scenarijų sumažėtų 6 proc., mažmeninės paslaugos – 1,5 proc., realusis darbo užmokestis – 3,5 proc., realiosios disponuojamosios pajamos – 3,9 proc., o mažmeninės prekybos apyvarta – 2,9 procento.

Federalinio biudžeto deficitas pagal šį scenarijų sudarytų 5,1 proc. BVP.

Pagal scenarijų, kuriame vidutinė „Urals“ rūšies naftos kaina šiemet siektų 25 JAV dolerius už barelį, infliacija sudarytų 8,8 – 9,2 proc., investicijos sumažėtų 6,7 proc., mažmeninės prekybos apyvarta – 5,9 proc.,   pramonės gamyba – 1,1 proc., o realiosios disponuojamosios namų ūkių pajamos – 4,7 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų