„Nuo birželio Vyriausybė reikšmingai padidino socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių dydžius, įskaitant ir VRP. Pastarasis buvo padidintas 15 proc. (nuo 128 iki 147 eurų), todėl jo padidinimas turės įtakos būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavėjų skaičiau padidėjimui“, – BNS teigė ministerijos atstovė Sviatlana Kulpina.
Ji priminė, kad nuo šių metų sausio buvo padidintas ir valstybės remiamų pajamų (VRP) koeficientas.
Pasak S.Kulpinos, prasidėjus šildymo sezonui gyventojai dėl šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų turėtų kreiptis į vietos savivaldybę ar seniūniją, tai galima padaryti ir elektroniniu būdu per www.spis.lt.
„Kreipiantis dėl kompensacijų skyrimo jos gali būti išmokamos už du praėjusius mėnesius“, – sakė ministerijos atstovė.
Kaip ir iki šiol, gyventojams bus kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp pajamų ir nustatyto VRP dydžio, iš šeimos pajamų atimant po 294 eurų kiekvienam jos nariui, o vienam gyvenančiam asmeniui – 441 eurą.
Valstybės kompensacijos už šildymą skiriamos nevertinant į jas pretenduojančių žmonių turto.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė BNS pirmadienį negalėjo pasakyti, ar Vyriausybė rudenį vėl taikys nulinį PVM tarifą centralizuotos šilumos energijai.
„PVM klausimai yra ne mano kuruojama sritis. (...) Reikės pasižiūrėti, kaip atrodys ekonominės prognozės, dėl to dar reikės tartis su Energetikos ir Finansų ministerijomis“, – BNS sakė M.Navickienė.
S.Kulpinos teigimu, pirmąjį pusmetį kompensacijas per mėnesį gavo vidutiniškai apie 153 tūkst. žmonių – 60,5 proc. daugiau nei pernai tuo pat laiku (95,2 tūkst.).
Daugiausia paramos gavusiųjų buvo Visagine, kur šilumos išlaidos kompensuotos penktadaliui gyventojų. 12–14 proc. žmonių kompensacijas gavo Biržuose, Akmenėje, Anykščiuose, Druskininkuose, Birštone. Mažiausiai kompensacijų gavėjų yra Kazlų Rūdoje, Šilalėje, Rietave.
Tik 2 proc. gyventojų, besikreipusių dėl kompensacijų už šildymą, šiemet jų negavo.